Timurtaş Paşa Camisi (Demirtaş Paşa) Otelleri

Bu yerdeki 91 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Timurtaş Paşa Camisi (Demirtaş Paşa) Otelleri

Genel Bilgi

Denıirtaş Mahallesinde bulunan caminin Yıldırım Beyazıt ın komutanı Kara Timurtaş Paşa (öl. 1403) veya oğlu Ali Bey tarafından yaptırıldığı sanılmaktadır, XIV. yüzyılın sonlarında yapılan cami, Ters T planlı camilerdendir. Bazı kaynaklarda 1390 yılında yapıldığı yazıldır.Timurtaş Paşa Camisinin en ilginç yönlerinden birisini mimaresi oluşturmaktadı

Prusias Otel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Misafirlerimizin memnuniyeti için benimsediğimiz temel ve etik ilkelerimiz, hizmetlerimizdeki kaliteyi sürekli geliştiren anlayışımız ve sunduğumuz olanaklar ile hizmetinizdeyiz. Prusias Otel prestijli bir şehir otelinden daha fazlası.

Gold City Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa'nın merkezinde yer alan Gold 3 Hotel, Kapalı Çarşı'ya arabayla 10 dakikadan daha kısa bir mesafede modern konaklama olanağı sunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi erişimi verilen otelin bünyesindeki özel otopark ücretsizdir.

Burçman Hotel

Osmangazi / Bursa
Burçman Hotel, Osmangazi'de yer almakta olup Bursa Ulu Camii'ne sadece 2 km uzaklıktadır. Otel, ücretsiz Wi-Fi imkanına sahip klimalı odalar sunmakta olup bünyesinde bir restorana sahiptir.

Green Prusa Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Sıcak, güleryüzlü, profesyonel bir hizmet eşliğinde sizi, farkı fark edeceğiniz anlar yaşamaya davet ediyoruz.

Hm Residence

Osmangazi / Bursa
m dairelerimizde 82 ekran led tv, dvd player, buzdolabı, kettle, uydu ve tv kablo yayını, tv ünitesi, fön makinası, koltuk ve köşe takımı, yedek havlu, yedek çarşaf  ve nevresim takımı, bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabiliceğiniz mutfak gereçleri

Grand Bursa

Osmangazi / Bursa
Osmangazi'de bulunan otelin 40 oda 85 yatak kapasitesi bulunmaktadir. Otel toplam 5 katlidir. Standart odalari 23m² civarinda olup,modern ve konforlu dekora edilmistir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Timurtaş Paşa Camisi (Demirtaş Paşa) Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Timurtaş Paşa Camisi (Demirtaş Paşa) Hakkında

Timurtaş Paşa Camisi (Demirtaş Paşa) Otelleri Denıirtaş Mahallesinde bulunan caminin Yıldırım Beyazıt ın komutanı Kara Timurtaş Paşa (öl. 1403) veya oğlu Ali Bey tarafından yaptırıldığı sanılmaktadır, XIV. yüzyılın sonlarında yapılan cami, Ters T planlı camilerdendir. Bazı kaynaklarda 1390 yılında yapıldığı yazıldır.Timurtaş Paşa Camisinin en ilginç yönlerinden birisini mimaresi oluşturmaktadır. Minare yapıdan ayrı olarak caminin kuzeyinde birbirlerine kemerlerle bağlı altı adet tuğla ayak üzerine oturtulmuştur. Minare kaidesini oluşturan bu ayakların ortasında da bir şadırvan bulunmaktadır. Osmanlı mimarisinde bir benzerine daha rastlanmayan bu minareyi Bursa Eski Eserleri sevenler Derneği 1966 yılında onarmıştır. Bu kaide üzerinde kesme taş örgülü altıgen bir kısımdan sonra zencirek motifleri ile bezeli, tuğla gövdeli minare yükselmektedir. Minarenin şerefe altı dört sıra kirpi saçakla hareketlendirilmiştir. Minarenin gövdesinde bulunan tuğla örgüler petek kısmında da devam etmiştir.Caminin batısında yapılmış olan imaretten hiçbir kalıntı günümüze gelememiştir. Bahçe içerisinde Timurtaş Paşa’nın mezarı bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır