TCDD Demir Yolları Müzesi ve Sanat Galerisi Otelleri

Bu yerdeki 49 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun TCDD Demir Yolları Müzesi ve Sanat Galerisi Otelleri

Genel Bilgi

1924 yılına ait olan yapı, Demiryolları Mimarlarından Kemal Suha Esen tarafından "Ankara Oteli" olarak projelendirilmiş, ancak hiç bu kimliği ile yaşama geçirilememiştir. TCDD bu özgün yapıyı, sırasıyla İşletme Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, Kısım Şefliği, Eğitim ve Öğretim Dairesi olarak idari amaçla kullanmış, 1990 yılı

Grand Seray

Altindağ / Ankara
Grand Seray Otel 40 odasıyla, oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Standartın üzerinde geniş ve ferah odalarında konforunuz için her detay düşünülmüştür.

Hotel Akyüz

Ulus / Altindağ / Ankara
Ankara-Ulus'ta yer alan Akyüz Otel, iş ya da gezi amaçlı şehirde bulunan konuklarına konfor dolu bir konaklamanın kapılarını açmaktadır.

Otel Palan

Altindağ Merkez / Altindağ / Ankara
2008 yılından beri faaliyetteyiz, otelimiz 30 oda kapasiteli olup, odalarda Wi-Fi, Lcd Tv, gardrop, banyo, saç kurutma makinesi, emanet kasası, 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Rest Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
Otelimiz Kültür, Turizm, İş Hayatıyla çevrelenmiş olup Tika ve Postane Müzesinin hemen arka sokağında Ankara Tren Garı, Havaş ve Metroya 5 dk mesafededir.

Double Comfort Hotel

Altindağ / Ankara
uruk Turizm olarak 1991 yılından itibaren otel işletmeciliği deneyimimiz ile konuklarımızın konforunu, sağlığını ve güvenliğini gözeterek temelden restore ettiğimiz yeni binamız: oda ve banyo gibi kişisel lobi ve resteorant gibi ortak kullanım alanları

Hotel Yeni

Ulus / Altindağ / Ankara
Ulaşım açısından elverişli konumuyla misafirlerine avantaj sağlayan Yeni Hotel, konforlu bir konaklama imkanı sunuyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

TCDD Demir Yolları Müzesi ve Sanat Galerisi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

TCDD Demir Yolları Müzesi ve Sanat Galerisi Hakkında

TCDD Demir Yolları Müzesi ve Sanat Galerisi Otelleri 1924 yılına ait olan yapı, Demiryolları Mimarlarından Kemal Suha Esen tarafından "Ankara Oteli" olarak projelendirilmiş, ancak hiç bu kimliği ile yaşama geçirilememiştir. TCDD bu özgün yapıyı, sırasıyla İşletme Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, Kısım Şefliği, Eğitim ve Öğretim Dairesi olarak idari amaçla kullanmış, 1990 yılında yönetim kurulu kararıyla da demiryolları mimarlarınca "TCDD Müzesi ve Sanat Galerisi" olarak aslına uygun restore edilip, faaliyete geçirilmiştir. Müzede yer alan bütün eserler, demiryollarında demiryolcular tarafından kullanılmış oluşlarının yanı sıra da dikkate değerdir. İki katlı olan yapının bir de yarım bodrum katı bulunmaktadır.Girişte anıtsal taç kapı olanca heybeti ile ortada yer almaktadır.İki büyük kanatlı ahşap kapı masif olup içeriye açılmaktadır.. Kilit kemerler ile tüm cephelerin tamamı Ankara taşı ile kaplıdır. Ön ve yanda iki balkon yer alır. Girişin zemini İzmir karosu/malta taşı kaplıdır. Desenleri gri- beyaz zeminde gri-siyah renkte sekiz kollu rüzgar gülü motiflidir. Yüksek tavanlar yapının dönem özelliğindendir. Erken Cumhuriyet dönemi yapısı olan bina, otel olarak projelendirildiği için her katta odalar ortadaki büyük sofaya açılmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır