Surp Takavor Ermeni Kilisesi Otelleri

Surp Takavor Ermeni Kilisesi otelleri, en uygun Surp Takavor Ermeni Kilisesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Surp Takavor Ermeni Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

adıköy’de Muvakkithane Caddesinde Ermeni Gregoryen kilisesidir. Bu kilisenin adı ilk defa Sarkis Hovhannesyan “Başkent İstanbul’un Topoğrafyası” isimli eserinde geçmektedir. Ona göre burada “Surp Asdvadzazin” isminde ayrıca içinde Surp Takavor’a atanmış küçük bir şapelin bulunduğu yıkılmaya yüz tutmuş bir kilise vardı. Bu bina Patrik Abraham zamanında

Casa Rosso Suites

Caferağa / Kadiköy / İstanbul
Casa Rosso Suite Hotel, İstanbul Kadıköy'de Tarihi Çarşı içerisindedir. Baştan sona yenilenen tesisimizde 4 adet VIP odası, Çatı Restoran ve Şef Ceyda Baza tecrübesiyle Orni Food & Drink Restoranıyla sizleri bekliyoruz.

My Kent Hotel

Merkez / Kadiköy / Istanbul
900 Yillik tarihi Kadiköy çarsisinin tam merkezindeyiz.. Her sey ama her sey elinizin altinda.. Her yere yürüme mesafesinde, çok yakiniz..

Khalkedon Hotel Istanbul

Merkez / Kadiköy / İstanbul
Khalkedon Hotel Istanbul'daki tüm odalar binanın mimarisine sadık kalınarak, modern rahatlıklarla dekore edilmiştir. Hepsi merkezi ısıtmalı ve klimalıdır. Tüm odalarda mini-bar, uydu kanallı, lcd TV, okuma lambaları ve kendine ait banyosu bulunmaktadır.

Sarnıç Meyhane & Butik Otel

Merkez / Kadiköy / İstanbul
İstanbul’un merkezi Kadiköy’de çarşının yani yaşamın orta yerinde, bahçeden ve ana yoldan girişi olan bu Rum evi; tam 142 yıldır aynı havayı solumaya, şimdilerde Sarnıç Merhane ve Butik Otel olarak farklı hayatlara şahit olmaya devam ediyor.

Red Stone Butik Hotel

Merkez / Kadiköy / İstanbul
Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış Red Stone Boutique Hotel ve Restoran olmak üzere iki farklı birimden oluşan bir yaşam merkezidir. Otelimizde siz değerli misafirlerimiz için 24 saat resepsiyon hizmeti bulunmaktadır.

Bristol Hostel

Kadıköy / Istanbul
Bristol Hostel, bir terasa ve bir bara sahip olup İstanbul'da yer almaktadır. Günün 24 saati hizmet veren resepsiyona sahip olan bu tesis, konuklara ayrıca bir restoran sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Surp Takavor Ermeni Kilisesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Surp Takavor Ermeni Kilisesi Hakkında

Surp Takavor Ermeni Kilisesi Otelleri adıköy’de Muvakkithane Caddesinde Ermeni Gregoryen kilisesidir. Bu kilisenin adı ilk defa Sarkis Hovhannesyan “Başkent İstanbul’un Topoğrafyası” isimli eserinde geçmektedir. Ona göre burada “Surp Asdvadzazin” isminde ayrıca içinde Surp Takavor’a atanmış küçük bir şapelin bulunduğu yıkılmaya yüz tutmuş bir kilise vardı. Bu bina Patrik Abraham zamanında, Harutyan Amira Nordukyan’ın maddi katkıları ile tamir edilmiş ve 4 Temmuz 1814`de ibadete açılmıştır. Ağustos 1855`de çıkan bir yangında yanan bina bu sefer Erzurumlu Murat Garabetyan’ın maddi katkısı ile mimar Mıgırdıç Kalfa’nın hazırladığı proje doğrultusunda yeniden inşa edilir ve Aziz Kral anlamına gelen “Surp Takavor” adı 1858`de ibadete açılır. Bu onarım sırasında avluya Hamazasbyan Muradyan adında bir de okul ilave edilir. 1862`de ölen Murat Garabetyan mabedin avlusuna defnedilir. Bir müddet sonra eşi de vefat edince o da oraya defnedilir. Görkemli mermer lahitleri girişin sağında ve solunda yer almaktadır. 1936`da tekrar bir onarım geçiren binaya bu sefer maddi yardımı Divriği’nin Kesme köyünden Hovhannes ve eşi Mariam Noradukyan yapar. 1978`de Herman Türkmen dış camekanları yeniler ve kilise kapısıyla çan kulesi arasındaki alan kapatılarak cemaatin durabileceği yer genişletilmiş olur. Binanın mimarisi klasik Ermeni mimarisinden uzaktır. Kapalı haç planındadır.Orta mekanın üzerini yüksek kasnaklı bir kubbe örtmektedir. Haçın diğer kolları ise kiremitle kaplı çatıdır. Dış görünüşü oldukça sadedir, sadece giriş cephesi kesme taş ile kaplanmış olup yarım yuvarlak kemerli ikiz pencerelere sahiptir. Gotik mimari tarzında yapılmış olan çan kulesi yapının kubbe’den sonra dikkati çeken ikinci mimari unsurudur. İstanbul’da itfaiye teşkilatı kurulmadan evvel bu kilise kendisine bir tulumbacı takımı kurmuştur. Bunların ahşap olan koğuşu Güneşlibahçe sokağına bakmakta idi. sonra bu teşkilat kaldırılınca burası yıkılarak kargir iki katlı bir dükkana dönüştürülmüştür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır