Sultan III. Murad Türbesi Otelleri

Bu yerdeki 526 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Sultan III. Murad Türbesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Sultan III. Murad Türbesi, 1599 yılında, III. Murad'ın 1595 yılında ölmesinden 4 yıl sonra, II. Selim ve Şehzadeler Türbesi arasına inşa edilmiştir. III. Murad Türbesi, altıgen planlı, çift kubbeli, dıştan mermer kaplı ve ön tarafta revaklı bir bölümü bulunan en büyük Osmanlı türbelerinden biridir. Türbe, dıştan sade görünümlü, içte ise 16. yüzyıla ta

Golden Horn İstanbul

Fatih / İstanbul /
Golden Horn'un geniş odalarında düz ekran uydu TV bulunmaktadır. Her odada emanet kasası, telefon, özel banyoda ise saç kurutma makinesi vardır. Golden Horn'un panoramik İstanbul manzaralı terasında zengin kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz.

Vogue Hotel Supreme İstanbul

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
İstanbul'un en önemli tarihi merkezlerinden olan Sultan Ahmet semtinde, merkezi bir konuma sahip bu lüks otel, tarihi kentin önemli kültürel simgeleriyle çevrilidir. Otel, İstanbul’da gezip görmek istenebilecek tüm tarihi mekanlara çok yakındır.

Dong Yang Hotel

Fatih / Istanbul /
Otelin 15 konuk odasi geleneksel Türk stilinde sade bir sekilde dösenmistir. Odalarin hepsinde klima ve en-suite banyo bulunmaktadir. Minibar ve uydu TV de mevcuttur. Otelde her gün geleneksel Türk kahvalti büfesi servis edilmektedir.

Genius Hotel İstanbul

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Sultan III. Murad Türbesi Hakkında

Sultan III. Murad Türbesi, 1599 yılında, III. Murad'ın 1595 yılında ölmesinden 4 yıl sonra, II. Selim ve Şehzadeler Türbesi arasına inşa edilmiştir. III. Murad Türbesi, altıgen planlı, çift kubbeli, dıştan mermer kaplı ve ön tarafta revaklı bir bölümü bulunan en büyük Osmanlı türbelerinden biridir. Türbe, dıştan sade görünümlü, içte ise 16. yüzyıla tarihlenen mercan kırmızısı renkteki İznik çinilerinin en güzel örnekleri ve kalem işi süslemeleriyle zengin bir görünüme sahiptir. İçte lacivert zemin üzerine beyaz renkle yazılmış celi sülüs çini kuşağı bulunmaktadır. Türbe içeresinde, Sultan III. Murad, eşi Safiye Sultan, kızları, saray mensubu kadınlar ile Şehzadelere ait 54 sanduka bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır