Sokullu Hamamı Otelleri

En uygun Sokullu Hamamı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Sokullu Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Çifte hamam olarak düzenlenen yapı Üç Şerefeli Cami'nin hemen karışısında bulunmaktadır.Osmanlı İmparatorluğu sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa tarafından 14.yüzyılın ikinci yarısın muhteşem mimarisiyle Mimar Sinan'a yaptırılmıştır.Daha sonra hamamın yanına Taş Han iliştirilerek yaptırılmıştır.Bir dönem hamam özel kişi mülkiyetine geçmiş II.Dünya savaşı d

Taşhan Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Şehir merkezinde yer alan Taşhan Hotel & Cafe Edirne, Mimar Sinan tarafından yapılan ve kültürel mirasına bağlı kalınarak restore edilen 500 yıllık tarihi bir binada hizmet vermektedir. Otel, modern olanaklara sahip otantik odalar sunmaktadır.

Ottoman Palace Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Ottoman Palace Hotel Edirne'nin tüm tarihsel dokusunu gözlemlemek için sizlere harika bir olanak sağlar. Selimiye Camii, Edirne ve diğer tarihi yerler en yakın komşularımızdan bir kaçıdır. Ottoman Palace Hotel'de tarihi doya doya yaşayabilirsiniz.

Arca Palace Otel Restaurant

Merkez / Edirne
rca Palace Otel & Restaurant Edirne'nin kalbi Kaleiçi semtinde,tarih ve sanatın içinde konaklamaya hazır mısınız?Tercihiniz alışılmışın dışında,tarihle iç içe bir ortamında konaklamak ise; Sizleri Osmanlı İmparatorluğu’nda Duyun-u Umumiye (vergi da

Oasis Hotel Edirne

Edirne Merkez / Edirne
Edirne Şehir Merkezi'nde, Selimiye Camii'ine sadece yürüme mesafesinde yer alan Oasis Hotel, 1900 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun Vergi Dairesi olarak hizmet veren tarihi yapıda misafirlerine hizmet vermektedir.

Edirne Osmanlı Evleri

Merkez / Edirne
In Edirne’s Kaleici district, history and luxury are the meeting point. If your choice is out of the ordinary, to live in a historic museum environment; The foundations were laid out 110 years ago and the restoration took us four years.

Hotel Altunhan

Merkez / Edirne
2007 yılında Volkan Turizm bünyesi altında hizmete açılan Altunhan Hotel 2007 yılından bu yana sürekli kendini yenileyen bir anlayışla siz değerli misafirlerine hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Sokullu Hamamı Hakkında

Sokullu Hamamı Otelleri Çifte hamam olarak düzenlenen yapı Üç Şerefeli Cami'nin hemen karışısında bulunmaktadır.Osmanlı İmparatorluğu sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa tarafından 14.yüzyılın ikinci yarısın muhteşem mimarisiyle Mimar Sinan'a yaptırılmıştır.Daha sonra hamamın yanına Taş Han iliştirilerek yaptırılmıştır.Bir dönem hamam özel kişi mülkiyetine geçmiş II.Dünya savaşı döneminde bir ara hamam olmaktan uzaklaşmış ve ot deposu haline gelmiş ve içerisindeki mermer taşlar kayıp olmuştur.Savaş sonrası tekrar onarılarak ve Edirne’de günümüzde hamam işlevini sürdürmektedir.Halen kullanıma açık hizmet vermekte olan hamam hem tarih severler hemde hamam severlerin tercih ettiği bir yapıdır.Kale içine giden yolda bulunan hamama ulaşım gayet kolaydır ve etrafında da bir çok tarihi yapı olduğundan tercih edilen bir alandadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır