Şirince Otelleri

En uygun Şirince otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Şirince Otelleri

Genel Bilgi

Şirince, İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı tarihi mimarisi başarıyla korunmuş turistik bir köydür.Köye gidiş yolunun etrafındaki zeytin, mandalina ağaçları arasında başlayan yolculuk, zeytin ağaçlarıyla süslenmiş gibi kıvrım kıvrım yolun sonunda eski rum evleri ve şarap yapılan üzümlerin nefis kokusu sizi karşılar.Bağcılık ve zeytinciliğin yanı sıra, şe

Zeytin Dalı Pansiyon Şirince

Şirince / Selçuk / İzmir
Zeytin Dalı Pansiyon Şirince, Şirince Köy Meydanı'nda bulunmaktadır. Klise ve şarap evlerine çok yakınız.

Rustik Konak

Şirince / Selçuk / İzmir
Rustik Konak, restorasyon ile dizayn edilmiş Tarihi Şirince Evleri arasında yer almaktadır. Tesisin bünyesinde restoran, kafe, ücretsiz otopark yeri mevcuttur.

Sihirbazın Evi Pansiyon

Şirince / Selçuk / İzmir
Zamanında Rumların yaşadığı Şirince köyü, Selçuk’a 10 km. mesafedeki bir tepede saklanıyor ve küçücük bünyesinde inanılmaz bir tarih barındırıyor. Dünya şampiyonu Sihirbaz İlkay Özdemir'in 2014 yılında açmış olduğu 5 odalı, 370 yıllık bir Rum konağıdır.

Nişanyan Evleri Hotel

Şirince / Selçuk / İzmir
Küçük Oteller Kitabı'nın yazarları Sevan ve Müjde Nişanyan'ın oteli. İzmir'in Şirince Köyünde. Klasik otel havasından uzak bir yer. "Butik otel" filan değil. Tasarımcı eli değmedi, pahalı aksesuarları yok.

Mystic Konak

Şirince / Selçuk / İzmir
Şirincenin ortasında ''huzur'' kelimesinin karşılığı olan ''Mystic Konak'' köyün en eski pansiyonlarından biri olarak uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Doktorun Evi Butik Otel

Şirince / Selçuk / İzmir
Şirince’nin en eski konaklarından biri olarak bilinen Doktorun Evi Butik Otel, görenleri kendine hayran bırakan mimarisi ve nostaljik dekorasyonuyla misafirlerine keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Şirince Hakkında

Şirince Otelleri Şirince, İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı tarihi mimarisi başarıyla korunmuş turistik bir köydür.Köye gidiş yolunun etrafındaki zeytin, mandalina ağaçları arasında başlayan yolculuk, zeytin ağaçlarıyla süslenmiş gibi kıvrım kıvrım yolun sonunda eski rum evleri ve şarap yapılan üzümlerin nefis kokusu sizi karşılar.Bağcılık ve zeytinciliğin yanı sıra, şeftali, incir, elma, ceviz ve kiraz yetiştirilir. 1950'li yıllarda 2000-3000 civarında iken sonradan 700'e kadar düşen köy nüfusu, 1990'lı yıllardan itibaren turizmin gelişmesiyle birlikte tekrar yükseliş eğilimi içine girmiştir. Köyde halen bazı Rum evleri pansiyon olarak hizmet vermektedir.Köy içinde harap durumda olan iki Rum kilisesi bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır