Side Antik Tiyatrosu Otelleri

Side Antik Tiyatrosu otelleri, en uygun Side Antik Tiyatrosu otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Side Antik Tiyatrosu Otelleri

Genel Bilgi

20.000 seyirci alabilecek büyüklükte olan Side Tiyatrosu' nun mimarlık tarihi açısından önemi; diğer Roma tiyatroları gibi dağ yamacına değil, kemerli mekanlar üzerine kurulmuş olmasıdır. Cavea, oskestra ve scene olmak üzere üç bölümden oluşan tiyatro, Pamphylia tiyatroları içinde en büyük ve anıtsal olanıdır. Seyirci bölümü bir diazoma ile iki kata a

Side Su Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Açık yüzme havuzu ve aydınlık bir dekora sahip modern tasarımlı odalar sunan Side Su Hotel, sadece yetişkinlere hizmet veren bir tesistir. Tesis genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Side Antik Sempati Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Geçmişi binlerce yıla dayanan tarih, doğa ve denizi birleştiren muhteşem manzara ile tatilinizi keyifle, huzurla, güvenle geçirebileceğiniz 16 odası 32 kişilik kapasitesi ile misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Melissa Garden Apart Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Melissa Garden, Antalya'nin tarihi cenneti Side'nin batisina yerlestirilmis apartlardan olusmaktadir.Müsterilerine sicak ve kaliteli hizmet vermeyi görev edinmis personel kadrosuyla, güzel bir tatil ortami olusturmaktadir.

Side Evin Hotel

Manavgat / Antalya
Tarihin içinden size evinizdeki rahatlığı ve hizmeti sunuyoruz..

Lale Park Otel Side

Side / Manavgat / Antalya
Milattan önce 7.yüzyıla uzanan köklü bir tarihe sahip egzotik özellikteki şehrin, Antalya'nın çoşkuyla atan kalbinde 21 ziyaretçi odası bulunan Hotel Lale Park’a hoşgeldiniz.

Hotel Villa Önemli

Side / Manavgat / Antalya
Tesisimiz, Antik Side kenti içerisinde 1994 yılında taş ve ahşap malzemeden eski Türk mimarisinde yapılmıştır. Alt kat odalarımızda bahçe manzarasının, üst kattaki odalarımızda balkonunuzdan denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Side Antik Tiyatrosu Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Side Antik Tiyatrosu Hakkında

Side Antik Tiyatrosu Otelleri 20.000 seyirci alabilecek büyüklükte olan Side Tiyatrosu' nun mimarlık tarihi açısından önemi; diğer Roma tiyatroları gibi dağ yamacına değil, kemerli mekanlar üzerine kurulmuş olmasıdır. Cavea, oskestra ve scene olmak üzere üç bölümden oluşan tiyatro, Pamphylia tiyatroları içinde en büyük ve anıtsal olanıdır. Seyirci bölümü bir diazoma ile iki kata ayrılmış. Orkestra yarım daireyi aşan bir kavis şeklindedir. Geç İmparatorluk Devrinde gladyatör yarışları ve hayvan mücadelelerinin yapıldığı arena olarak kullanılan tiyatro, Bizans Devrinde açık hava kilisesi olarak bullanıldığı bilinmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır