Side Antik Kenti otelleri

En uygun Side Antik Kenti otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Side Antik Kenti Otelleri

Genel Bilgi

Antik dönemde Pamfilya’nın en önemli liman kenti olan Side, Antalya’nın 80 km. doğusunda, Manavgat’ın 7 km. güneybatısında bulunan, 350- 400 m. genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Side, eski Side dilinde bereketi simgeleyen “nar” anlamına gelmektedir. Eşsiz bir işçiliği olan antik kentte iki ana cadde vardır. Bu caddeler antik çağın sütunl

Side Su Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Açık yüzme havuzu ve aydınlık bir dekora sahip modern tasarımlı odalar sunan Side Su Hotel, sadece yetişkinlere hizmet veren bir tesistir. Tesis genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Ün Side Hotel

Manavgat / Antalya
Ün Side Hotel, 1000 m² alana kurulmuş olup,19 daire ve 200 m² bahçe alanı ile hizmet vermektedir. Tesis bünyesinde havuz, çocuk havuzu ve cafe mevcuttur.

Orfeus Park Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Açık Büfe olarak servise sunulanRestaurantmızda Türk ve Dünya mutfaklarının eşsiz tatlarını bir aradabulabileceksiniz. Restaurantımızda Kahvaltı, öğle yemeği, Kahve Brake, Akşamyemeği, gece çorba servisi ikram edilmektedir.

Side Kleopatra Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Güne güzel bir kahvaltı ile başlayacağınız deniz kıyısındaki restaurantımızda unutulmaz sabahlar yaşayacaksınız.

Melissa Garden Apart Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Melissa Garden, Antalya'nin tarihi cenneti Side'nin batisina yerlestirilmis apartlardan olusmaktadir.Müsterilerine sicak ve kaliteli hizmet vermeyi görev edinmis personel kadrosuyla, güzel bir tatil ortami olusturmaktadir.

Begonville Pansiyon

Side / Manavgat / Antalya
Mas mavi deniz mansarasıyla sizlere muhteşem bir şölen sunan otelimiz unutulmayacak bir tatil fırsatı sunmaktadır.Zengin açık büfe kahvaltısıyla özlenle düzenlenmiş yeşil bahçemizde keyif sürebilirsiniz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Side Antik Kenti Hakkında

Side Antik Kenti Otelleri Antik dönemde Pamfilya’nın en önemli liman kenti olan Side, Antalya’nın 80 km. doğusunda, Manavgat’ın 7 km. güneybatısında bulunan, 350- 400 m. genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Side, eski Side dilinde bereketi simgeleyen “nar” anlamına gelmektedir. Eşsiz bir işçiliği olan antik kentte iki ana cadde vardır. Bu caddeler antik çağın sütunlu caddelerine iyi birer örnektir. Bir yarımada üzerine kurulmuş olan Side diğer, Pamfilya kentlerinde olduğu gibi şehrin ana kapısından başlayan bir anıtsal cadde boyunca uzanmaktadır. Kuzeydoğu’daki “Büyük Kapı”dan başlayan ana cadde, Tiyatro önündeki kavis dışında hemen hemen düz bir çizgi şeklinde yarımada boyunca ilerleyerek tapınaklar yakınında büyük bir meydanla sona erer. Side Tiyatrosu’nun mimarlık tarihi açısından önemi, diğer kentlerde olduğu gibi bir dağ yamacına yaslanmayıp, kemer-tonozlu temeller üzerine inşa edilmiş olmasıdır. 15 bin kişi kapasitesiyle bölgenin en büyük tiyatrosudur. Bizans devrine değin çok tanrılı bir dini benimseyen Sideliler, kentte birçok tanrı adına tapınaklar yapmışlardır. Side’de kazılar sonucu ortaya çıkarılan tapınakların bazıları Athena, Apollon, Men tapınaklarıdır. Side deniz kenarında bi kenttir. Sahili ince kum ve sahil boyunca sıra sıra oteller bulunmaktadır. Sidenin bir diğer özelliği denide yüzerken her an caretta carettalarla karşılaşabilecek olmanızdır. Dev deniz kaplumbağaları herhangi bir tehlike yaratmamaktadırlar.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır