Yardım

Side Antik Kenti Otelleri

En uygun Side Antik Kenti otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Side Su Hotel

Çok İyi
8.0
Side, Manavgat, Antalya
Açık yüzme havuzu ve aydınlık bir dekora sahip modern tasarımlı odalar sunan Side Su Hotel, sadece yetişkinlere hizmet veren bir tesistir. Tesis genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.
Çok İyi
8.0

Ün Side Hotel

İyi
7.3
Manavgat, Antalya
Ün Side Hotel, 1000 m² alana kurulmuş olup,19 daire ve 200 m² bahçe alanı ile hizmet vermektedir. Tesis bünyesinde havuz, çocuk havuzu ve cafe mevcuttur.
İyi
7.3

Orfeus Park Hotel

Müthiş
9.2
Side, Manavgat, Antalya
Açık Büfe olarak servise sunulanRestaurantmızda Türk ve Dünya mutfaklarının eşsiz tatlarını bir aradabulabileceksiniz. Restaurantımızda Kahvaltı, öğle yemeği, Kahve Brake, Akşamyemeği, gece çorba servisi ikram edilmektedir.
Müthiş
9.2

Side Kleopatra Hotel

Çok İyi
8.2
Side, Manavgat, Antalya
Güne güzel bir kahvaltı ile başlayacağınız deniz kıyısındaki restaurantımızda unutulmaz sabahlar yaşayacaksınız.
Çok İyi
8.2

Melissa Garden Apart Hotel

İyi
7.7
Side, Manavgat, Antalya
Melissa Garden, Antalya'nin tarihi cenneti Side'nin batisina yerlestirilmis apartlardan olusmaktadir.Müsterilerine sicak ve kaliteli hizmet vermeyi görev edinmis personel kadrosuyla, güzel bir tatil ortami olusturmaktadir.
İyi
7.7

Side Antik Kenti

Antik dönemde Pamfilya’nın en önemli liman kenti olan Side, Antalya’nın 80 km. doğusunda, Manavgat’ın 7 km. güneybatısında bulunan, 350- 400 m. genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Side, eski Side dilinde bereketi simgeleyen “nar” anlamına gelmektedir. Eşsiz bir işçiliği olan antik kentte iki ana cadde vardır. Bu caddeler antik çağın sütunlu caddelerine iyi birer örnektir. Bir yarımada üzerine kurulmuş olan Side diğer, Pamfilya kentlerinde olduğu gibi şehrin ana kapısından başlayan bir anıtsal cadde boyunca uzanmaktadır. Kuzeydoğu’daki “Büyük Kapı”dan başlayan ana cadde, Tiyatro önündeki kavis dışında hemen hemen düz bir çizgi şeklinde yarımada boyunca ilerleyerek tapınaklar yakınında büyük bir meydanla sona erer. Side Tiyatrosu’nun mimarlık tarihi açısından önemi, diğer kentlerde olduğu gibi bir dağ yamacına yaslanmayıp, kemer-tonozlu temeller üzerine inşa edilmiş olmasıdır. 15 bin kişi kapasitesiyle bölgenin en büyük tiyatrosudur. Bizans devrine değin çok tanrılı bir dini benimseyen Sideliler, kentte birçok tanrı adına tapınaklar yapmışlardır. Side’de kazılar sonucu ortaya çıkarılan tapınakların bazıları Athena, Apollon, Men tapınaklarıdır. Side deniz kenarında bi kenttir. Sahili ince kum ve sahil boyunca sıra sıra oteller bulunmaktadır. Sidenin bir diğer özelliği denide yüzerken her an caretta carettalarla karşılaşabilecek olmanızdır. Dev deniz kaplumbağaları herhangi bir tehlike yaratmamaktadırlar.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor