Selimiye Arastası Otelleri

En uygun Selimiye Arastası otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Selimiye Arastası Otelleri

Genel Bilgi

Selimiye Cami'ine gelir getirmesi amacıyla sultan 3.Murat tarafından Mimar Davut Ağa'ya yaptırılmıştır.Osmanlı döneminde en sağlam pabuçların burada imal edildiği birçok kaynakta yazmaktadır.Yine bilinir ki arasta içerisinde bulunan dua kubbesinde içerisinde çarşı esnafı her sabah işerine girişmeden önce işlerinin güzel geçmesi için güne başlamadan to

Palmiye Suit Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Palmiye Suite Hotel sizleri güler yüzlü çalışanları ve hijyenik ev konforunda odalarıyla konuk ediyor. 24 odasıyla hizmetinizde olan otelimiz aile odaları, suit odaları ve üç kişilik odalarıyla çeşitli seçeneklerle sizleri bekliyor.

Taşodalar Otel

Merkez / Edirne
ülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait Taşodalar Oteli hazırlanan restorasyon projelerinin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan onaylanmasından sonra, ciddi bir tadilat yapılmış ve 2016 yılı başında yenilenmiş yüzü ile hizmete girmiş

MHT Pansiyon

Merkez / Edirne
M.H.T Pansiyon 4 katlı ve 14 odayla hizmet vermektedir. Odanın zemini parke olup, balkon bulunmakta ve lobimiz oldukça geniş ve konforludur sıcak içeceklerimiz mevcuttur. Selimiye Camisi'ne sadece 1 kilometre uzaklıkta ve tam merkezi konumdadır.

Acr Palas

Merkez / Edirne
Edirne'deki Eviniz Güleryüzlü ve Kaliteli Hizmet İlkesiyle Yola çıkan ACR PALAS işletmesi olarak bizler,ev rahatlığı ortamında konaklaya bileceğiniz, günün yorgunluğunu unutacağınız, otelimizde sizleri konuk etmekten mutluluk ve onur duyacağız.

Edrin Butik Otel

Merkez / Edirne
otelimizin bu özelliği, siz değerli misafirlerimiz Dünyanın, Türkiye’mizin ve Serhad Şehri Edirne’mizin mimari şaheseri Selimiye Camii’ni, aynı zamanda Eski Cami ve Üç Şerefeli Camiİ’ni gezerken alışveriş ve diğer ihtiyaçlarınız için kendinize zaman ay

Ottoman Palace Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Ottoman Palace Hotel Edirne'nin tüm tarihsel dokusunu gözlemlemek için sizlere harika bir olanak sağlar. Selimiye Camii, Edirne ve diğer tarihi yerler en yakın komşularımızdan bir kaçıdır. Ottoman Palace Hotel'de tarihi doya doya yaşayabilirsiniz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Selimiye Arastası Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Selimiye Arastası Hakkında

Selimiye Arastası Otelleri Selimiye Cami'ine gelir getirmesi amacıyla sultan 3.Murat tarafından Mimar Davut Ağa'ya yaptırılmıştır.Osmanlı döneminde en sağlam pabuçların burada imal edildiği birçok kaynakta yazmaktadır.Yine bilinir ki arasta içerisinde bulunan dua kubbesinde içerisinde çarşı esnafı her sabah işerine girişmeden önce işlerinin güzel geçmesi için güne başlamadan topluca dua ederlermiş. Balkan Savaşı döneminde Edirne'deki birçok yapı gibi top mermilerinden ötürü yıkılan bölümleri olmuş daha sonra onarılmıştır. Yakın tarihlerde Arasta Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından tekrar yenilenmiştir.Bu sebeplerden dolayı ulaşımıda gayet kolay olan bu arastayı ziyaret ederek yerel birçok ürünü görebilir ve satın alabilirsiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır