Pordeselene (Nesos) Antik Kent Otelleri

Bu yerdeki 125 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Pordeselene (Nesos) Antik Kent Otelleri

Genel Bilgi

Antikçağ'da ,Ayvalık'ın önündeki adalara 'Hekatonisa' ismi veriliyordu. Bu isim, bu adaların en büyüğü 'Nesos' (Moshonisi,Cunda,Alibey) aynı isimle söylenen 'Nesos' ya da 'Nasos' antik kentinin baş tanrısı olan Apollon'dan gelmetedir. 1998 yılında Sayın Engin Beksaç tarafından yapılan yüzey araştırmaları kapsamında Nesos Antik Kenti dolaşılmıştır. Say

Club Rainbow

Cunda Adası / Ayvalik / Balikesir
Rainbow Tatil Köyümüz Kazdağı manzaralı Alibey (Cunda) Adası'nda denize sıfır konumdadır. Otelimizin önünde plaj mevcuttur. Derinlik yüz metreye kadar 160cm'yi geçmemektedir.

Cunda Flamingo

Ayvalik / Balikesir
Cunda Flamingo Otel. Ayvalık'ın görülmeye değer doğal güzelliklerle bezenmiş, yeşil ve mavinin buluştuğu, huzurlu ve sakin adası Cunda'da hizmet vermektedir.

Cunda La Vie

Cunda Adası / Ayvalik / Balikesir
Ülkemizin sevilen tatil beldelerinden olan Ayvalık / Cunda Adası'nda denize ve Cunda Merkez'e yürüme mesafesinde bulunan konumu ile gösterişten ve kalabalıktan uzak, sıcak, samimi ve huzurlu bir aile işletmesidir.

Cundavilla Beach&Pool Hotel&Suites

Cunda Adası / Ayvalik / Balikesir
Otelimizde kahvaltı saatleri ve miktarı sınırsızdır. Kahvaltınızı istediğiniz saatte alabilirsiniz, tıpkı evinizdeki gibi.

Cunda Paradise Otel

Cunda Adası / Ayvalik / Balikesir
Balıkesir’in tatil için seçilebilecek en güzel noktalarından biri olan Cunda’da yer alan Paradise Otel, yemyeşil bahçesiyle, dağ ve deniz manzarası eşliğinde, özenle hazırlanmış 11 odasında yıl boyunca siz değerli misafirlerini ağırlıyor.

Vrodi Otel

Cunda Adası / Ayvalik / Balikesir
Vrodi Otel toplam 10 odadan oluşmaktadır. Beşer odalı iki bloğun arasında, yemyeşil, sakin ve dinlendirici, şirin, huzurlu bir bahçemiz var.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Pordeselene (Nesos) Antik Kent Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Pordeselene (Nesos) Antik Kent Hakkında

Pordeselene (Nesos) Antik Kent Otelleri Antikçağ'da ,Ayvalık'ın önündeki adalara 'Hekatonisa' ismi veriliyordu. Bu isim, bu adaların en büyüğü 'Nesos' (Moshonisi,Cunda,Alibey) aynı isimle söylenen 'Nesos' ya da 'Nasos' antik kentinin baş tanrısı olan Apollon'dan gelmetedir. 1998 yılında Sayın Engin Beksaç tarafından yapılan yüzey araştırmaları kapsamında Nesos Antik Kenti dolaşılmıştır. Sayın Beksaç kalıntıların Pordoselene veya Nesos kentine ait olabileceğini belirtmektedir. Prygos (Pirgos) Adası yani günümüzdeki adıyla Maden Adası üzerinde Pordoselene Kulesi bulunmaktadır. Bu adadaki yerleşimin Cunda adasındaki Pordoselene halkı tarafından kurulduğu söylenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır