Olympos Antik Tiyatrosu Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Olympos Antik Tiyatrosu Otelleri

Genel Bilgi

Olympos tiyatrosu Roma dönemi özelliklerini gösterir. Yarım daireli tiyatronun her iki yandan orkestra meydanına açılan kemerli girişleri sağlamdır. Kayalık bir yamaç oyularak tiyatro inşa edilmiştir. Denize doğru bakıldığında, kentin ortasından akan Akdere’nin sağ tarafındaki yamaca oyulmuş tiyatronun ışınsal merdiven kenarlarında aslan bacakları işl

Olimpos Çamlık Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Doğanın içinde, limon ve portakal bahçesinde, çam ağaçlarının egzotik kokuları arasında, yılın yorgunluğunu ve stresini atatabilir. Tamamen doğal olan Olimpos Ağaç Evleri sizlere farklı bir dünyadaymışsınız hissini yaşatacaktır.

Yakamoz Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Olympos Dağı'nın huzurlu bir bölgesinde yer alan Yakamoz Pansiyon, yeşil bahçeler ve portakal ağaçları ile çevrilidir. Güzel plaj, vadiden aşağıya doğru 600 metre uzaklıktadır. Pansiyon yeşil bir bahçe içinde ahşap bungalovlar sunmaktadır.

Olympos Zakkum Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Antalya'ın eşsiz doğasına ve tarihine ev sahipliği yapan Olimpos'ta siz ziyaretçilerini ağırlayan Zakkum Pansiyon, dört mevsim boyunca konfor dolu bir hizmet sunmaktadır.

Yalın Ayak Olimpos

Olimpos / Kumluca / Antalya
Glamping stilinin ender örneklerinden Yalın Ayak'ta huzurlu doğayla iç içe bir tatil sizi bekliyor...

Olympos Mercan Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Şuan müsait 15 bungalow odamız bulunmakta olup her odanın maksimum kapasitesi 3 kişiliktir. Tesisimiz 7/24 aktif olup görevlilerimiz size en iyi hizmet verebilmek için hazır bulunmaktadır. Siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

Sheriff Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Her köşesi ahşaptan yapılmış Sheriff Pansiyon portakal ve nar bahçelerinin ortasında bulunan, 40 adet bungalovu, 7 adet ağaç evinde misafirlerini ağırlamaktadır. Bungalow odalarda klima, duş, WC, 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Olympos Antik Tiyatrosu Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Olympos Antik Tiyatrosu Hakkında

Olympos Antik Tiyatrosu Otelleri Olympos tiyatrosu Roma dönemi özelliklerini gösterir. Yarım daireli tiyatronun her iki yandan orkestra meydanına açılan kemerli girişleri sağlamdır. Kayalık bir yamaç oyularak tiyatro inşa edilmiştir. Denize doğru bakıldığında, kentin ortasından akan Akdere’nin sağ tarafındaki yamaca oyulmuş tiyatronun ışınsal merdiven kenarlarında aslan bacakları işlenmiştir. İki kademeli bu tiyatronun toplam oturma sırası 21’dir. Birinci kademede beş, ikinci kademede dokuz ışınsal yol vardır. Soldaki tonozlu girişlerin birisi tamamen ayaktadır. Çoğu toprak ve ağaçla kaplı oturma sıralarının birinci kademede 10, ikinci kademede 11 sıralı tiyatronun orkestra yarıçapı 30 ayaktır. Büyük bölümü, oyulmuş yamaca yaslanan tiyatronun izleyici koyağı her iki uçta destek duvarlarıyla tamamlanmıştır. Tiyatro yaklaşık 5.000 kişiliktir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır