Olympos Antik Kenti Otelleri

Bu yerdeki 83 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Olympos Antik Kenti Otelleri

Genel Bilgi

Olympos’un günümüze kadar ulaşmış kalıntıları genellikle doğudan batıya, doğru hızla denize akan bir ırmağın(Olimpos Çayı- Akçay) ağzında ve her iki yakasında yer alır. Nehir ağzına yakın bir yerde küçük ve dik akropolde geç dönemlerden kalan yapı kalıntıları yer alır. Şehrin görülebilir diğer önemli yapısı ise ırmak ağzının 150 m. batısında yer alan

Kunduz Kamp

Olimpos / Kumluca / Antalya
Glamping yani lüks kamp, sıradan tatil rutininden sıkılanlar için konfor ve estetik ile doğa ve sadeliğin bir arada sunulması anlamına geliyor.

Adrasan Beach Club Hotel

Adrasan / Kumluca / Antalya
Sırtını Beydağları'na vermiş, oksijeni bol, mis gibi kokan Çam ormanlarıyla çevrili butik otelimiz size “doğanın, huzurun ve konforun mükemmel dengesini sunuyor.

Olympos Mountain Lodge

Olimpos / Kemer,Antalya
Olympos Mountain Lodge, değerli misafirlerimize evinizdeki konforu, rahatlığı, huzuru, güler yüzlü ve saygılı personeliyle, güvenilir ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekteyiz.

Olimpos Çamlık Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Doğanın içinde, limon ve portakal bahçesinde, çam ağaçlarının egzotik kokuları arasında, yılın yorgunluğunu ve stresini atatabilir. Tamamen doğal olan Olimpos Ağaç Evleri sizlere farklı bir dünyadaymışsınız hissini yaşatacaktır.

Yakamoz Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Olympos Dağı'nın huzurlu bir bölgesinde yer alan Yakamoz Pansiyon, yeşil bahçeler ve portakal ağaçları ile çevrilidir. Güzel plaj, vadiden aşağıya doğru 600 metre uzaklıktadır. Pansiyon yeşil bir bahçe içinde ahşap bungalovlar sunmaktadır.

Olympos Zakkum Pansiyon

Olimpos / Kumluca / Antalya
Antalya'ın eşsiz doğasına ve tarihine ev sahipliği yapan Olimpos'ta siz ziyaretçilerini ağırlayan Zakkum Pansiyon, dört mevsim boyunca konfor dolu bir hizmet sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Olympos Antik Kenti Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Olympos Antik Kenti Hakkında

Olympos Antik Kenti Otelleri Olympos’un günümüze kadar ulaşmış kalıntıları genellikle doğudan batıya, doğru hızla denize akan bir ırmağın(Olimpos Çayı- Akçay) ağzında ve her iki yakasında yer alır. Nehir ağzına yakın bir yerde küçük ve dik akropolde geç dönemlerden kalan yapı kalıntıları yer alır. Şehrin görülebilir diğer önemli yapısı ise ırmak ağzının 150 m. batısında yer alan tapınak kapısıdır. İon düzeninde küçük bir tapınağa ait olduğu mimari parçalardan, Roma İmparatoru Markus Aurellius (M.S. 172-173) adına yapıldığı da kapı önündeki heykel kaidesinden anlaşılmaktadır. Olympos’un doğusunda, sahilden 300m. ilerde Caretta’ların yumurta bıraktığı muhteşem kumsalı ve pek çok bitkinin yaşadığı sahil kumulları ile ünlü, Çıralı yerleşimi yer alır. Kentin birkaç kilometre güneybatısındaki Çakaltepe olarak anılan yükseltinin güney yamacından devamlı olarak alev çıkan Yanartaş, özellikle geceleri çok etkileyicidir. Olan bu doğa olayı metan gazının asırlardır aynı noktadan yeryüzüne ulaşmasından başka bir şey değildir. Bu doğa olayı Likya’da yaşayan ve soluğundan ateş püskürdüğüne inanılan Khimaira canavarı ile özdeşleşmiş ve bu sayede Olympos, Bellerophontes efsanesine ev sahipliği yapmıştır. İç duvarları yer yer freskolarla süslü Bizans Kilisesi ise alandaki en anıtsal kalıntıdır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır