Yardım

Olympos Antik Kenti Otelleri

En uygun Olympos Antik Kenti otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Adrasan Beach Club Hotel

Normal
6.9
Adrasan, Kumluca, Antalya
Sırtını Beydağları'na vermiş, oksijeni bol, mis gibi kokan Çam ormanlarıyla çevrili butik otelimiz size “doğanın, huzurun ve konforun mükemmel dengesini sunuyor.
Normal
6.9

Hurmalık Apart Evleri

Çok iyi
8.3
Adrasan, Kumluca, Antalya
Antalya İli Kumluca İlçesi'ne bağlı küçük, şirin bir koy olan Karaöz'de sizleri misafir etmek ve bu güzellikleri sizlere de yaşatmak isteriz. Bungalovumuz 2+1 şeklindedir. Evimiz 4 kişiliktir. Müstakil bahçeli olup ve bahçelerde barbekü mevcuttur.
Çok iyi
8.3

Olympos Antik Kenti

Olympos’un günümüze kadar ulaşmış kalıntıları genellikle doğudan batıya, doğru hızla denize akan bir ırmağın(Olimpos Çayı- Akçay) ağzında ve her iki yakasında yer alır. Nehir ağzına yakın bir yerde küçük ve dik akropolde geç dönemlerden kalan yapı kalıntıları yer alır. Şehrin görülebilir diğer önemli yapısı ise ırmak ağzının 150 m. batısında yer alan tapınak kapısıdır. İon düzeninde küçük bir tapınağa ait olduğu mimari parçalardan, Roma İmparatoru Markus Aurellius (M.S. 172-173) adına yapıldığı da kapı önündeki heykel kaidesinden anlaşılmaktadır. Olympos’un doğusunda, sahilden 300m. ilerde Caretta’ların yumurta bıraktığı muhteşem kumsalı ve pek çok bitkinin yaşadığı sahil kumulları ile ünlü, Çıralı yerleşimi yer alır. Kentin birkaç kilometre güneybatısındaki Çakaltepe olarak anılan yükseltinin güney yamacından devamlı olarak alev çıkan Yanartaş, özellikle geceleri çok etkileyicidir. Olan bu doğa olayı metan gazının asırlardır aynı noktadan yeryüzüne ulaşmasından başka bir şey değildir. Bu doğa olayı Likya’da yaşayan ve soluğundan ateş püskürdüğüne inanılan Khimaira canavarı ile özdeşleşmiş ve bu sayede Olympos, Bellerophontes efsanesine ev sahipliği yapmıştır. İç duvarları yer yer freskolarla süslü Bizans Kilisesi ise alandaki en anıtsal kalıntıdır.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor