Musababa Camii Otelleri

En uygun Musababa Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Musababa Camii Otelleri

Genel Bilgi

Bursa, Pir Emir semtinde bulunan Musa Baba Camisini Şeyhülislam Abdülkadir Efendi, l584 yılında ölen Musa Baba adına yaptırmıştır. Caminin kitabesi olmadığından ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Musa Baba’nın ölüm tarihi dikkate alındığında XVİ.yüzyılın ikinci yarısının sonlarında yapıldığı anlaşılmaktadır.Abdülkadir-Kadiri Efendi, 955-1584 yılında

Atroa Butik Otel

İznik / Bursa
Atroa Butik Otel, İznik Gölü kenarında tarihi zeytin ağaçları içerisinde kurulu bulunan otelimiz size huzurun yanı sıra kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak ilham bulacağınız ortam sunmaktadır.

İznik Askania Otel

İznik / Bursa
Yunan Mitolojisi'nde "İznik Gölü" anlamına gelen "Askania", İznik Gölü'nün kuzeyinde, gölün en temiz, en durgun koyunda, 8.000 m² arazi üzerine kurulmuş, İznik Gölü etrafındaki en büyük, en nezih ve en doğal konaklama ve yeme-içme tesisidir.

La Cabana İznik

İznik / Bursa
Türkiye'nin 5. Büyük Gölü olan Bursa’ya bağlı İznik Gölü'nün hemen sahilinde bulunan tesisimiz küçük bir aile işletmesidir.

Flora İznik Hotels & Suites

İznik / Bursa
Tesisimiz 4 yıllık bir tesistir. Toplamda 8 odadan oluşmaktadır. Odaların içinde; Wi- Fi, LED TV, klima, ısıtma, gardırop, 24 saat sıcak su, banyoda buklet malzemeleri, terlik, havlu seti bulunmaktadır.

Zeytin Bahçesi Hotel

Iznik / Bursa
Hotel Zeytin Bahcesi Iznik Gol kiyisinda sahile sifir essiz göl ve gunbatimi manzarasina sahip cephesiyle Iznik sahilinin incisi konumunda yer almaktadir.

Eleia Hotel İznik

İznik / Bursa
Bir aile işletmesi olan Eleia Hotel, İznik Sahili'nde 30 m. uzaklığı ile, hem tarihi hem de doğal güzelliklerin kesiştiği bir noktada modern mimarisi ve sıcak atmosferi ile sizleri bekliyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Musababa Camii Hakkında

Musababa Camii Otelleri Bursa, Pir Emir semtinde bulunan Musa Baba Camisini Şeyhülislam Abdülkadir Efendi, l584 yılında ölen Musa Baba adına yaptırmıştır. Caminin kitabesi olmadığından ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Musa Baba’nın ölüm tarihi dikkate alındığında XVİ.yüzyılın ikinci yarısının sonlarında yapıldığı anlaşılmaktadır.Abdülkadir-Kadiri Efendi, 955-1584 yılında öldüğünde mescidin bahçesine gömülmüştür. XVI. yüzyılda yaşamış Baldırzade ye göre Kadiri Efendi, mescidin yanı sıra bir de medrese yaptırmıştır. Duvarlarında ilginç kuş evleri vardır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır