Muratpaşa Camii Otelleri

En uygun Muratpaşa Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Muratpaşa Camii Otelleri

Genel Bilgi

Antalya Muratpaşa Mahallesi’nde, Çarşı içerisindeki meydanda bulunan bu camiyi Sadrazam Kuyucu Murat Paşa 1570 yılında yaptırmıştır. Kare planlı tek kubbe ile örtülmüş olan bu caminin önünde üç kubbeli bir son cemaat yeri bulunmaktadır. Son cemaat yerindeki dört sütun ve bunların üzerindeki ikisi stalaktitli, ikisi de devşirme sütun başlıklarını birbi

Nox Suite

Muratpaşa / Antalya
Nox Suite Hotel, Antalya’nın doğasıyla bütünleşen tasarımıyla Elegance odalarda kusursuz bir konaklama deneyimi sunuyor. Sizi hayal ettiğiniz konforla buluşturduğumuz otelimizde, her an iyi ve mutlu hissetmeniz için hizmet veriyoruz.

Turka Loca City Apart

Lara / Muratpasa / Antalya
Turka Loca City Apart'ta, odalarımız 1+1 şeklinde olup içerisinde double yatak, klima, ek çekyat/single yatak, özel banyo, su ısıtıcısı, mini ocak, mini buzdolabı ve çamaşır makinesi bulunmaktadır. Odalarımızda 3 kişi rahatça konaklayabilmektedir.

Eceabat Ritim Suite Hotel

Fener / Muratpaşa / Antalya
Lara'da merkezi lokasyonda bulunan otelimiz; bir Garden Suite, üç Luxury Suite, üç Deluxe Suite, ve iki King Suite ile modern ve ferah bir konaklama için sizleri bekliyor.

AG Hotels Antalya

Muratpaşa / Antalya
AG Hotels Antalya, günümüz yaşam koşulları içerisinde doğanın dokusundan uzaklaşmadan en iyi şehir oteli deneyimi yaşatır. Otelimiz, kahvaltı dahil konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başlıyor.

Er Deniz Apart Otel

Lara / Muratpaşa / Antalya
Antalya'da tam da size göre bir küçük oteli bulmak ille de zor olacak değil. Sizin gibi gezginler için harika bir seçim olan Erdeniz Apart Otel 10 odası ile hizmet vermektedir.

Otto Apart

Muratpaşa / Antalya
Tatilin keyfini ve rahatlığını güvenle yaşayacağınız Otto Apart Hotel’de odalarımız ev konforunda ve tüm temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir şekilde dizayn edilmiştir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Muratpaşa Camii Hakkında

Muratpaşa Camii Otelleri Antalya Muratpaşa Mahallesi’nde, Çarşı içerisindeki meydanda bulunan bu camiyi Sadrazam Kuyucu Murat Paşa 1570 yılında yaptırmıştır. Kare planlı tek kubbe ile örtülmüş olan bu caminin önünde üç kubbeli bir son cemaat yeri bulunmaktadır. Son cemaat yerindeki dört sütun ve bunların üzerindeki ikisi stalaktitli, ikisi de devşirme sütun başlıklarını birbirlerine bağlayan sivri kemerlerde renkli taşlar kullanılmıştır. Son cemaat yerinde bir kapı ile ibadet mekanına girilmektedir. Bu kapının her iki yanında birer dikdörtgen pencere, biri stalaktitli diğeri de sade iki mihrabiye bulunmaktadır. Kesme taştan yapılmış olan caminin ibadet mekanı on kenarlı kasnağın taşıdığı bir kubbe ile örtülüdür. İbadet mekanının duvarları boydan boya kalem işleri ve bir kitabe frizi ile bezenmiştir. Ayrıca kubbe trompları da bitkisel motifleri ile süslenmiştir. Kıble duvarının ortasındaki mihrap son derece sadedir. Buna karşılık minber beyaz mermerden olup, güzel bir taş işçiliği göstermektedir. Caminin batı köşesindeki silindirik taş gövdeli minare XVIII.yüzyıl üslubunu yansıtmaktadır. Murat Paşa Camisi XVII.-XVIII.yüzyıllarda onarım geçirmiş, en son olarak da Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 1960 yılında onarılmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır