Mersin Müzesi Otelleri

En uygun Mersin Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Mersin Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Mersin Müzesi Eski Halkevi binasının küçük bir bölümünde 1978 yılında kurulmuştur. Aynı binanın restore edilerek Kültür Merkezi haline dönüştürülmesinden sonra da 1991 yılında ziyarete açılmıştır. Müzede arkeolojik ve etnoğrafik eserler ayrı bölümler halinde düzenlenmiştir. Arkeoloji bölümünde; Yumukteppe ve Gözlükule kazılarından çıkarılan Neolitik,

Aktaş Otel

Merkez / Mersin
Deniz ve dağ manzaralı, konforlu, ferah , hijyenik , laminant parke döşemeli odalarımızla , 24 saat oda servisi, inverter Klima, mini bar , led tv, ücretsiz Wi-Fi, Safe Box ,özel banyolarımızda 24 saat sıcak su , saç kurutma makinesi ve ücretsiz otopark

The Menord Hotel Spa & Wellness

Merkez / Mersin
Mersin'de Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne 1 km mesafede yer alan The Menord Hotel, Wi-fi erişimi ve özel otoparktan ücretsiz yararlanma imkanı sunmaktadır.

Nobel Oteli

Merkez / Mersin
Konum olarak şehir merkezinde bulunan otelimiz 24 saat açık resepsiyonuyla size hizmet vermekteyiz.Günün yorgunlugunu atmak için odalarınızda dinlenirken ücretsiz olan Wi-Fi nin olanağıyla her işinizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Othello Hotel

Merkez / Mersin
Othello Hotel olarak konforlu odalarımız ve güler yüzlü hizmet anlayışımız ile siz saygıdeğer misafirlerimizin hizmetindeyiz.

Kardelen Otel

Merkez / Mersin
Şehir merkezinde olan otelimizde tüm odaları sizin konforunuz düşünülüp günün yorgunluğunu atabilicek şık ve bir o kadarda rahat döşenmiştir.Ücretsiz internet imkanı ve otopark mevcuttur.

Hostapark Otel

Merkez / Mersin
Otogara sadece 10 dakika yürüme mesafesinde yer alan Hostapark Hotel, Mersin'in merkezindedir. Otelin klimalı odaları ücretsiz Wi-Fi ve LCD TV ile donatılmıştır. Hostapark'ın modern odalarında ısıtma ve halı kaplı zeminler yer almaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Mersin Müzesi Hakkında

Mersin Müzesi Otelleri Mersin Müzesi Eski Halkevi binasının küçük bir bölümünde 1978 yılında kurulmuştur. Aynı binanın restore edilerek Kültür Merkezi haline dönüştürülmesinden sonra da 1991 yılında ziyarete açılmıştır. Müzede arkeolojik ve etnoğrafik eserler ayrı bölümler halinde düzenlenmiştir. Arkeoloji bölümünde; Yumukteppe ve Gözlükule kazılarından çıkarılan Neolitik, Kalkolitik ve Eski Tunç Çağına ait eserler bulunmaktadır. Bunların başında iki kulplu içki kapları, ikili, üçlü, dörtlü sepet kulplu fincan şeklinde kaplar, gaga ağızlı testiler, çeşitli boyalı kaplar gelmektedir. Bunların yanı sıra Pompeipolis antik kentinde bulunmuş Roma dönemine ait mermer büstler, heykeller, steller, amphoralar, pişmiş topraktan yapılmış mezarlara yer verilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır