Mencek Hanı Otelleri

Bu yerdeki 49 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Mencek Hanı Otelleri

Genel Bilgi

Mencek Hanı'ın kitabesi bulunmadığından tam olarak yapım tarihi belli değildir fakat hanın 1373- 1727 yılları arasındaki dönemde inşa edilmiş olabileceği söylenmektedir.Han şu an da Terziler ve Tuafiyeciler tarafından kullanılmaktadır.Han düzgün kesme taşlardan yapılmış olup kuzey cepheden, çapraz ve beşik tonozlarla örtülü dehliz şeklinde bir girişi

El-Ruha Otel

Merkez / Şanliurfa
Siz değerli misafirlerimizi her türlü ayrıntının düşünüldüğü özgün, konforlu 166 yatak kapasiteli 77 standart odamız mevcuttur.

Gazel Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
Şanlıurfa denilince bir çoğunuzun aklına Peygamberler şehri gelir. Tarihi ile adından söz ettiren kültür şehrimiz bir çok tarihi eseride bünyesinde barındırır.

Narlıev Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
2 Avlu, 12 konaklama odası olmak üzere toplam 19 oda, 2 mutfak ve 1 develiğin olduğu tarihi Urfa Evi, Güneydoğu Anadolu mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Şanlıurfa’ya özgü nahit taşından yapılmıştır.

Şehrazat Konağı

Merkez / Şanliurfa
Şehrazat Konağı binlerce yıl önce anlatılan bir masal gibi yükseliyor göğe doğru, taş taş üstüne. Taş işçiliğinin nadide örneklerinden olan Şehrazat Konağı, 3 kat, iki avlu ve iki terastan meydana geliyor.

Türkmen Konağı Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
Türkmen Konağı Butik Otel & Restaurant, Cafe ve Özel Sıra Geceleri için düzenlenerek hizmetinize sunulmuştur. Türkmen Konağı , şehrin önemli dokusu olan (Aynzeliha ve Halil-Ür Rahman Gölleri) Balıklıgöl’ün şahane manzarasına eşlik etmektedir.

Hotel İstiklal

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Otelimiz 2014 yenilenen tasarımıyla siz degerli müşterilerimizin hizmetindedir tarihi hanlar bölgesinde bulunan otelimiz ulaşım bakımından tüm tarihi mekanlara yürüyüş mesafesindedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Mencek Hanı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Mencek Hanı Hakkında

Mencek Hanı Otelleri Mencek Hanı'ın kitabesi bulunmadığından tam olarak yapım tarihi belli değildir fakat hanın 1373- 1727 yılları arasındaki dönemde inşa edilmiş olabileceği söylenmektedir.Han şu an da Terziler ve Tuafiyeciler tarafından kullanılmaktadır.Han düzgün kesme taşlardan yapılmış olup kuzey cepheden, çapraz ve beşik tonozlarla örtülü dehliz şeklinde bir girişi mevcuttur. Kare avlunun doğu, batı ve güney cephelerinde beşik tonozlarla örtülü dörder, kuzey cephesinde iki dükkân bulunmaktadır. Bunların üzerinde revaklı ikinci kat odaları yer almaktadır. Avlunun güneybatı köşesine her iki katta eyvan biçimi verilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır