Laleli Cami Otelleri

En uygun Laleli Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Laleli Cami Otelleri

Genel Bilgi

Laleli Külliyesi; cami, medrese, çeşme, sebil, imaret, muvakkithane ve bir han’dan meydana gelmektedir. III. Mustafa zamanında, 5 Nisan 1760 tarihinde temeli atılan camiyle yapımına başlanan külliyenin mimarının kim olduğu tam olarak bilinmese de mimarın, Mehmed Tahir Ağa ya da Hacı Ahmed Ağa olduğu düşünülmektedir. Barok ve klasik mimarinin özellikle

Prestige Hotel Old City

Laleli / Fatih / İstanbul
Tesis, ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip rahat konaklama birimleri sunmaktadır. Prestige'in odaları geniş ve klimalıdır. Odalar, modern mobilyalarla döşenmiş olup minibar ve oturma alanı ile donatılmıştır.

Sahinler Hotel

Laleli / Fatih / İstanbul
Dünyanin en güzel sehirlerinden birinde, Istanbul’dasiniz… Belki islerinizi halletmek belki de tarihi yerleri gezmek istiyorsunuz. Her yere kolay ulasabileceginiz, güvenilir, temiz ve ekonomik bir ortama ihtiyaciniz var.

Hotel Bazaar

Laleli / Fatih / İstanbul
Hotel Bazaar, Tarihi yarımada da bulunmaktadır. Tarihi yerler ve müzeler mevcuttur. Boğaz turları alışveriş ve ticaret alanlar bölgesinde bulunur. Tarihi Kapalı Çarşı hem görsel, hem de alışverişe uygundur.

Crowne Plaza Istanbul Old City

Laleli / Fatih / İstanbul
Crowne Plaza Istanbul Old City, tarihi yarımadanın merkezinde, eşsiz konumu ve nefes kesici atmosferi ile lüks hizmet veren 5 yıldızlı bir oteldir.

Samir Hotel

Laleli / Fatih / İstanbul
Otelimiz; Sultanahmet Camii, Ayasofya ve Topkapı Sarayı'na yürüyerek yaklaşık 20 dakikalık, tramvayla 4 dakikalık uzaklıkta yer almaktadır. Samir Hotel, uydu TV içeren klimalı odalar sunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi mevcuttur.

Otel Metro

Laleli / Fatih / İstanbul
Laleli’de yer alan otelimiz, Sultanahmet Camii, Ayasofya ve Topkapı Sarayı’nın bulunduğu tarihi Sultanahmet semtine kolay ulaşım sağlayan Laleli Tramvay İstasyonu’na 150 metre uzaklıktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Laleli Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Laleli Cami Hakkında

Laleli Cami Otelleri Laleli Külliyesi; cami, medrese, çeşme, sebil, imaret, muvakkithane ve bir han’dan meydana gelmektedir. III. Mustafa zamanında, 5 Nisan 1760 tarihinde temeli atılan camiyle yapımına başlanan külliyenin mimarının kim olduğu tam olarak bilinmese de mimarın, Mehmed Tahir Ağa ya da Hacı Ahmed Ağa olduğu düşünülmektedir. Barok ve klasik mimarinin özelliklerinin bir arada görüldüğü külliye, 1765 yılındaki depremde hasar görmüş ve 1782 yılında tamir edilmiştir.Külliye medresesi 1894 depreminde ve 1911 yılında gerçekleşen yangında büyük hasar görmüş ve günümüze ulaşamamıştır. Külliyenin sebili ve türbesi Ordu Caddesi’ne bakan cephe üzerinde bulunur. Külliye türbesinde Sultan III. Mustafa ve Sultan III. Selim medfun olup, bu türbenin yanındaki türbede ise haseki sultanlar gömülüdür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır