Konuralp Müzesi Otelleri

Konuralp Müzesi otelleri, en uygun Konuralp Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Konuralp Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Konuralp Beldesi’nin girişinde yer alan müze, 3 teşhir salonu, 1 laboratuvar, 2 depo, 1 konferans salonu ve idari bölümlerden oluşur.Bolu Müzesi’nden devredilen eserlerle birlikte, Konuralp (Prusias ad Hypium) antik kentinden çıkan buluntulardan oluşan; 1789 adet arkeolojik, 456 adet etnoğrafik ve 3837 adet sikke (antik para) olmak üzere toplam 60

Apart Atlantis

Düzce Merkez / Düzce
Apart Atlantis'in daireleri profesyonel ekiplerimiz tarafından temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Nevresim takımları, havlular her müşteriden sonra düzenli olarak değişmektedir.

Pelemir Otel Düzce

Cuma Camii / Merkez / Düzce
Pelemir Otel Düzce, kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü personellerimiz ile 13.060 m² arsa üzerinde kuruludur. Kapalı alanların tamamı 6.000 m² olup, kalan 7.060 m² kısım peyzaj ve otopark alanı olarak düzenlenmiştir.

Royal Business Otel

Merkez / Düzce
Otelimiz özellikle iş dünyası mensuplarına göre dizayn edilerek genel, idari toplantı ve konaklamalar için 25 oda olmak üzere 59 kişi kapasitesindedir. Odalarda standart mini bar, çelik kasa, sıcak ikram ve sınırsız internet (Wi-Fi) hizmeti sunulmaktadır.

Grand Beyaz Saray Otel

Merkez / Düzce
Düzce şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan Grand Beyaz Saray Otel, iş, turizm ve eğlence odaklı konaklamalar için konforlu bir alternatif sunuyor. Tesisin modern dekorasyona sahip 48 odası mevcut.

Otel Düzce Sürur & Spa

Merkez / Düzce
Düzce şehir merkezinde yer alan Hotel Düzce Surur, sauna ve Türk hamamı içeren spa olanakları sunmaktadır. Otelde ayrıca kapalı yüzme havuzu ve oturma alanı içeren bir teras vardır.

Düzce Anıl Otel

Merkez / Düzce
Otelimiz 38 oda, 30 m2, odalarda çift kişilik yatak, lavabo, duş kabini, saç kurutucu, makyaj aynası, TV, ücretsiz kablosuz internet, telefon, minibar mevcuttur. Ücretsiz otopark bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Konuralp Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Konuralp Müzesi Hakkında

Konuralp Müzesi Otelleri Konuralp Beldesi’nin girişinde yer alan müze, 3 teşhir salonu, 1 laboratuvar, 2 depo, 1 konferans salonu ve idari bölümlerden oluşur.Bolu Müzesi’nden devredilen eserlerle birlikte, Konuralp (Prusias ad Hypium) antik kentinden çıkan buluntulardan oluşan; 1789 adet arkeolojik, 456 adet etnoğrafik ve 3837 adet sikke (antik para) olmak üzere toplam 6082 adet eseri mevcuttur. Tunç çağlarından (MÖ. 3000-2000) itibaren Bizans ‘a (MS.395-1453) kadar çeşitli dönemlere ait eserler; pişmiş toprak kaplar, kandiller, pişmiş toprak ve mermer heykelcikler, metal eserler, takılar, cam kaplar ve mezar hediyeleri, kronolojik bir anlayışla sergilenmektedir. Ayrıca, Grek, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait altın, bronz ve gümüş paraların sergilendiği dört adet de sikke seksiyonu mevcuttur.Bunların yanı sıra el işlemeleri, yöresel kıyafetler, süs eşyaları, mutfak kapları, aydınlatma araçları, kişisel eşyalar, kılıçlar,tüfekler vs. görülebilir. Ayrıca, anlatımı kuvvetlendirmek için mankenlerle canlandırma yapılmış, gelin odası ve geleneksel döşenmiş bir ev odası oluşturulmuştur.Konuralp (Prusias ad Hypium) antik kentinde gün ışığına çıkan, büyük mimari parçalar, sütunlar, bomoslar (adak yazıtları), osthotekler (ölü küllerinin konduğu küçük taş lahitler), şehir yasası yazıtları, pithoslar ( büyük depolama kapları), mezar stelleri (mezar taşları) vs. sergilenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır