Kaymaklı Yeraltı Şehri Otelleri

En uygun Kaymaklı Yeraltı Şehri otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kaymaklı Yeraltı Şehri Otelleri

Genel Bilgi

Tüf kayalara oyulmuş bu yeraltı şehri, bir topluluğun yaşayabilmesi için gerekli barınma şartlarına sahiptir. Dar koridorlarla birbirlerine bağlanan oda ve salonlar, şarap depoları, su mahzenleri, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları, kilise ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeyi önlemek için kapıyı içten kapatan büyük

Crystal Kaymaklı Hotel & Spa

Kaymaklı / Kapadokya / Nevşehir
Crystal Kaymaklı Hotel & Spa, Kaymaklı kasabasının merkezinde olup, dünyaca meşhur Kaymaklı yer altı şehirlerinin hemen yanında bulunmaktadır. Otelimiz 12.000 m² alan üzerine kurulmuştur. Söz konusu alanın 6.

Gamirasu Junior

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Kapadokya'nın bu geleneksel taş evi birçok kuşaktır ailemize aittir. Asırlık evimizde misafir olarak sizi Türk misafirperverliğini ve geleneksel köy yemeklerini deneyimlemeye davet ediyoruz.

Hilem Cave House

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
ilem Cave House ; Nevşehir ilinin Ürgüp ilçesine bağlı Ayvalı kasabasında 600 yıllık balayı ve suit odalardan oluşan mağara odalarımızda size huzur dolu bir tatilin kapılarını sonuna kadar açarken, sunduğu geniş imkanlarla “butik otel” kavramını bir ad

Dilek Tepesi Cave Hotel

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Otelimizin konumu vadi manzaralıdır, sabah balonların uçuşunu terasımızdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. Eski tarihi bir evin restorasyonunu yaparak hizmete açılan otelimiz, mağara ve kemer odalardan oluşan bir aile işletmesidir.

Öykü Evi

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
“Burada bir gece geçirdiğinizde sizin de bir öykünüz olacak” Ürgüp’e bağlı Ayvalı köyünde Gomeda vadisinin devamında, yeşillikler içerisindeki bir dere kenarında kurulu.

Valley Inn Cave Hotel

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Kültür Turizmi denince akla ilk gelen Güzel Atlar Diyarı diye bilinen Kapadokya'da konaklayabileceğiniz butik oteli aratmayacak farklılıklarıyla 4 double, 1 suit ve 1 balayi süitinden oluşan nefis bir otel gerçekleştirdik sizler için...

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kaymaklı Yeraltı Şehri Hakkında

Kaymaklı Yeraltı Şehri Otelleri Tüf kayalara oyulmuş bu yeraltı şehri, bir topluluğun yaşayabilmesi için gerekli barınma şartlarına sahiptir. Dar koridorlarla birbirlerine bağlanan oda ve salonlar, şarap depoları, su mahzenleri, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları, kilise ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeyi önlemek için kapıyı içten kapatan büyük sürgü taşları vardır. Şehir 8 katlı olup ilk katı erken dönem, Roma ve Bizans dönemlerinde de diğer alanların oyularak genişletilmesi ile yeraltı şehri haline dönüşmüştür. l964 yılında ziyarete açılan yeraltı şehrinin bugün 4 katı ziyarete açıktır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır