Kasımiye Medresesi Otelleri

Kasımiye Medresesi otelleri, en uygun Kasımiye Medresesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kasımiye Medresesi Otelleri

Genel Bilgi

apımına Artuklu Dönemi'nin sonlarında, Zinciriye Medresesi'nin yapımından hemen sonra, muhtemelen aynı mimar tarafından başlandığı düşünülmektedir.Fakat Timur istilası ve Akkoyunlu baskısı gibi karışık bir durumun Mardin siyasetine hakim olmaya başlaması üzerine yarım kalmış, daha sonra Akkoyunlular tarafından tamamlanmış ve bu nedenle Sultan Kasım P

AZD House Hotel

Merkez / Mardin
Barbekü ve sauna sunan Azd House Hotel, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki Mardin'de hizmet vermektedir. Konuklar tesisin restoranında yemeklerin tadını çıkarabilir. Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark mevcuttur. Odalar düz ekran TV ile donatılmıştır.

Kale Pansiyon Mardin

Mardin Merkez / Mardin
Mardin Kale Pansiyon, konuklarını en iyi şekilde ağırlamayı ilke edinmiş ve bu amaçla hizmet veren bir pansiyondur.

Mara Apart Hotel

Merkez / Mardin
Evinizin rahatlığını bulabileceğiniz ve rahatınızı düşünerek tasarlanan 1+1 dairelerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

Büyük Mardin Oteli

Merkez / Mardin
Büyük Mardin Oteli, diller ve dinler diyarı Mardin'in tarihi mimarisiyle özdeşlenen ve modern hizmet anlayışıyla Mardin'in Artuklu ilçesinde hizmet vermektedir.

Yay Grand Otel

Merkez / Mardin
Modern şehir oteli keyifli bir konaklamayı garanti eden davetkar bir ortamda sizi ağırlamaktadır. Ferah odanızda geniş bir yelpazede olanakların zevkine varın ve davetkar restoranda yöresel mutfağın tadını çıkarın.

Maridin Otel

Merkez / Mardin
Mardin’in eski bir Ermeni mahallesinde yer alan konak tipik Mardin evleri mimarisine uygun olarak güneye bakacak şekilde teraslamalı bir sistemle inşa edilmiştir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kasımiye Medresesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Kasımiye Medresesi Hakkında

Kasımiye Medresesi Otelleri apımına Artuklu Dönemi'nin sonlarında, Zinciriye Medresesi'nin yapımından hemen sonra, muhtemelen aynı mimar tarafından başlandığı düşünülmektedir.Fakat Timur istilası ve Akkoyunlu baskısı gibi karışık bir durumun Mardin siyasetine hakim olmaya başlaması üzerine yarım kalmış, daha sonra Akkoyunlular tarafından tamamlanmış ve bu nedenle Sultan Kasım Padişah (1457-1502) adıyla anılmıştır. Mardin yapılarının en büyüklerinden biridir. Tek bir avlu etrafında düzenlenmiş iki katlı mekânlar ve bağımsız bir mescitten oluşur. Yanında bulunan zaviye türbe de göz önüne alındığında, yapı grubunun külliye biçimine yakın olduğu anlaşılmaktadır

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır