Kadıfekale Otelleri

En uygun Kadıfekale otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kadıfekale Otelleri

Genel Bilgi

İzmir'in ve körfezin kuşbaşı seyir noktası olan Kadifekale, şehrin güneyinde 186 metre yükseklikteki bir tepe üzerindedir.Kadifekale Büyük İskender’in generallerinden biri tarafından yaptırılmıştır .Kadifekale’den günümüze yalnızca kalenin batısındaki beş kulesi ile güneyindeki duvarlarından bir bölümü ayakta durmaktadır. Bunlara dayanılarak kalenin

Life Corner Hotel

Basmane / Konak / İzmir
Otelin genel alanları ve tüm konuk odaları klimalıdır. Otel bünyesinde sigara içilmeyen odalar mevcuttur. Otelin içerisinde farklı amaçlara yönelik olarak dekore edilmiş ve teknik olarak donatılmış toplantı odası da bulunmaktadır.

Merkez Oteli

Basmane / Konak / İzmir
Otelimiz Basmane/konak/izmirde bulunan tesisimiz basmane tren garı ve basmane metrosuna 50 metre uzaklıktadır.oteilmizin 16 odası bulunmaktadır.odalarımızda tek kişilik 2 yatak bulunmakta olup,çift kişilikte kullanılabilmektedir.

Hotel Baylan Basmane

Basmane / Konak / İzmir
Hotel Baylan Basmane; 30 oda ve 57 yatak kapasitelidir. 2020 yılında yenilenen banyolar ve yeni görünümü ile konuklarına daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Konak Saray Hotel

Çankaya / Konak / İzmir
Modern mobilyalarla donatılmış Konak Saray Hotel'deki klimalı odalarda düz ekran uydu bağlantılı TV'ler vardır. Çay ve kahve makineleri ve bir mini barı ile samimi bir okuma alanı bulunmaktadır. Her odada standart en-suite banyolar mevcuttur.

Vatan Otel

Çankaya / Konak / İzmir
16.yüzyıl sonlarından yakın zamanımıza kadar eski bir Osmanlı hanı tarzında olan bina 2007 yılında yapılan otel restorasyonundan sonra özenle dekore edilerek hizmete açılmıstır.

Metro Otel İzmir

Basmane / Konak / İzmir
İdeal konumu ve seçkin hizmet anlayışıyla Metro Otel İzmir, iş ve turistik amaçlı İzmir seyahatlerinizde konforu ve lüksü bir arada sunuyor.Odalar şık bir tasarıma sahip. Odalarda misafirlerin rahatı için bütün temel konaklama ihtiyaçları düşünülmüş.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kadıfekale Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Kadıfekale Hakkında

Kadıfekale Otelleri İzmir'in ve körfezin kuşbaşı seyir noktası olan Kadifekale, şehrin güneyinde 186 metre yükseklikteki bir tepe üzerindedir.Kadifekale Büyük İskender’in generallerinden biri tarafından yaptırılmıştır .Kadifekale’den günümüze yalnızca kalenin batısındaki beş kulesi ile güneyindeki duvarlarından bir bölümü ayakta durmaktadır. Bunlara dayanılarak kalenin uzunluğunun 6 km. olduğu ve sur duvarlarını destekleyen kulelerin 20–35 m. yüksekliğinde olduğu anlaşılmaktadır. Kalenin bunun dışında kalan doğu ve kuzey kısımları tamamen yıkılmıştır. Kale içerisinde ise bir dehliz ve bir de su sarnıcı kalıntısı görülmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Kadifekale projesi kapsamında arkeolojik kazı çalışmaları başlatıldı. Araştırma ekibi, “bilinmezliklerle dolu” denilen bölgedeki kazılardan İzmir tarihi açısından önemli bulgular bekliyor.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır