İvaz Paşa Camii Otelleri

Bu yerdeki 89 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun İvaz Paşa Camii Otelleri

Genel Bilgi

Pirinç Hanı karşısında, Yeşil Külliyesi'nin mimarı İvaz Paşa tarafından, II. Murat devrinde yaptırılmıştır.1860 yılında kâgir olarak onarılmasına karşın, 1957 yılındaki yangında tümüyle yanmıştır.1967 yılında Bursa`da yaşayan Kazım Koyuncu adlı hayırsever tarafından aslına uygun olarak onarılan caminin, bugün sadece minaresinin şerefe altı ve güneye b

Bursa City Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa şehir merkezindeki bu otelde düz ekran TV, klima ve ücretsiz Wi-Fi içeren ses yalıtımlı odalar sunulmaktadır. Otel, Uludağ manzaralı bir terasa sahiptir. Hotel Bursa City'nin odaları ortopedik yataklarla donatılmıştır.

Kervansaray Fomora Otel

Osmangazi / Bursa
Merkezi bir konumda yer alan Kervansaray Otel, Osmangazi Metro Durağı'na 5 dakikalık yürüme mesafesinde modern konaklama imkanı sunmaktadır. Yakın zamanda yenilenmiş olan otel, ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır.

Kitapevi Otel

Merkez / Osmangazi / Bursa
M.Ö.

Lal Hotel Bursa

Osmangazi / Bursa
telimiz 1954 ten beri otel olarak işletilmekte olup , Güzide şehrimiz Bursanın şehir merkezinde bulunan Atatürk caddesinde tarihi ulucamii ve Kapalı çarşısının hemen yanı başında bulunmakta 24 saat her dakika Otobus , dolmuş ve Tranvay hattının bulundu

Artıç Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa'nın en eski otellerinden biri olmakla birlikte, kaliteli müşteri memnuniyetini yıllardır sürdürmektedir. Hotelimiz mevki olarak tarihi Ulucamii 'nin karşısında, yine tarihi kapalı çarşının yanında bulunmaktadır.

Kent Hotel Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Kent Hotel'in odalarında kablo TV, elektrikli su ısıtıcısı, çalışma masası ve özel banyo bulunmaktadır. Bazı odalarda koltukların ve bir çalışma masasının yer aldığı geniş bir oturma alanı vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

İvaz Paşa Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

İvaz Paşa Camii Hakkında

İvaz Paşa Camii Otelleri Pirinç Hanı karşısında, Yeşil Külliyesi'nin mimarı İvaz Paşa tarafından, II. Murat devrinde yaptırılmıştır.1860 yılında kâgir olarak onarılmasına karşın, 1957 yılındaki yangında tümüyle yanmıştır.1967 yılında Bursa`da yaşayan Kazım Koyuncu adlı hayırsever tarafından aslına uygun olarak onarılan caminin, bugün sadece minaresinin şerefe altı ve güneye bakan saçakları orijinaldir, diğer bölümleri yenidir.Veziriazam Çandarlı İbrahim Paşa'yla anlaşmazlığa düşmesi sebebiyle 1427'de vezirlikten azlolundu. Vezirlikten azli üzerine Bursa'ya yerleşen İvaz Paşa, 1429 yılında veba salgınında hayatını kaybetti; Pınarbaşı'nda Kuzgunluk mevkiine defnedildi. Türbesinde oğlu Ahi Çelebi ile birlikte yatmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır