Güvenpark Anıtı Otelleri

Bu yerdeki 170 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Güvenpark Anıtı Otelleri

Genel Bilgi

Kızılay’ da Güvenpark’ ın içinde yer alan anıt, 1935 yılında Ankara taşından yapılmıştır. Polis ve jandarmaya armağan edildiğinden Emniyet Anıtı da denilmektedir. Anıtın Kızılay’a bakan yönünde bulunan kuvvetli genç erkek heykellerinin elindeki sopa, güveni temsil eder. Heykellerin altında, 1935 yılında yapılan anıt bulunmaktadır. Üzerinde Romen rakam

Renq Hotel

Kizilay / Çankaya / Ankara
Renq Hotel şehrin gürültüsünden kaçmak için en kestirme yoldur. Devlet kurumlarına, sendika ve odalara yürüme mesafesinde konumlanmaktadır.

Marinem Akya Hotel

Kizilay / Çankaya / Ankara
Akya Hotel, konukların çeşitli içecek ve atıştırmalıkların tadını çıkarabilecekleri bir bar ve snack bar ile hizmet vermektedir. Otel personeli, konuklara bilet işlerinde yardımcı olabilmektedir.

Reda Palas

Kizilay / Çankaya / Ankara
Ankara'nın en merkezi semti Kızılay'da hizmet vermektedir...

Ankara Princess Hotel

Kizilay / Çankaya / Ankara
Ankara Princess Hotel, Ankara'nin merkezinde havaalanina 27km uzaklikta, 2003 yilinda siz degerli konuklarimizla bulusmak için hizmete girmistir.

Konur Hotel

Kizilay / Çankaya / Ankara
30 Nisana Karar Hafta Sonları Yapılacak 3 Gece Rezervasyonlarda 1 Gece Ücretsiz Konaklama İmkanı Sağlıyoruz.Otel misafirlerine özel Tesisimizin zemin katında zengin menüyle restaurantımızmevcuttur.

Hotel Etap Mola

Kizilay / Çankaya / Ankara
hir merkezi Kızılay’da 3 Yıldızlı Turizm İşletme Belgeli, yönetim ve iş yerlerine yakın özel konumu ile; 65 standart ve 1 King Suit olmak üzere toplamda 66 odası, 24 saat oda servisi, tamamı parke kaplama odalarında , minibar, lüks banyo, banyo telefon

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Güvenpark Anıtı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Güvenpark Anıtı Hakkında

Güvenpark Anıtı Otelleri Kızılay’ da Güvenpark’ ın içinde yer alan anıt, 1935 yılında Ankara taşından yapılmıştır. Polis ve jandarmaya armağan edildiğinden Emniyet Anıtı da denilmektedir. Anıtın Kızılay’a bakan yönünde bulunan kuvvetli genç erkek heykellerinin elindeki sopa, güveni temsil eder. Heykellerin altında, 1935 yılında yapılan anıt bulunmaktadır. Üzerinde Romen rakamlarıyla 1935 yazan anıtta, ayrıca Atatürk’ün, "Türk, Öğün, Çalış, Güven" sözü tunç harflerle yazılmıştır. Yazının iki yanında, Türk polis ve jandarmasının halka yardımlarını simgeleyen kabartmalar yer almaktadır. Atatürk’ ün Kurtuluş Savaşı’ nda ve inkılap hareketlerinde beraber bulunduğu arkadaşları ise anıtın Bakanlıklar’a bakan yönünde bulunmaktadır. Anıtın sağ tarafında insan zekası, sol tarafında ise çiftçinin tarım çalışmaları kabartmalarla simgelenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır