Firuzağa Cami - Sultanahmet Otelleri

En uygun Firuzağa Cami - Sultanahmet otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Firuzağa Cami - Sultanahmet Otelleri

Genel Bilgi

Divanyolunda, Adliye durağının hemen altında ve Sultanahmet e inen yolun sağında bulunan Firuz Ağa Camii, Sultan II. Beyazıd’ın Hazinedarbaşı Firuz Ağa tarafından 1491`de yaptırılmıştır. Hadika, baninin H.918 (M.1512) yılında vefat ettiğini ve müstakil türbesinde metfun bulunduğunu yazmaktadır. Divanyolunun genişletilmesinden önce daha büyük bir avlu

Yesilpark Hotel

Zeyrek / Fatih / İstanbul
Hotel Yeşil Park, İstanbul'un en kalabalık merkezlerinden biri olan Fatih'te bulunmaktadır. Otel, 38 odalı ve 6 katlıdır. Tesisin tüm konaklama birimleri, canlı renklerle dekore edilmiştir.

Star Holiday Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
 İstanbul'un tarihi bölgesi Sultanahmet'te bulunan Star Holiday Hotel, Sultanahmet Camiı’nin karşısındadır, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofya'ya 5 dakikalık bir yürüyüşle ulaşılabilir.

Esra Sultan Petrol Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Tarihi Yarımada da Sultanahmet semtinin kalbinde yer alan Esra Sultan Hotel, Ayasofya'ya ve Sultanahmet Camii'ne sadece 200 metre uzaklıktadır. Neoklasik tarzda dekore edilmiş otel Sultanahmet Camii ve Marmara Denizi manzaralı bir kapalı terasa sahiptir.

Hotel Aldem

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Otel ve odaları, sıcak renkler ve hoş antikalarla şık bir şekilde dekore edilmiştir. Tesisin konforlu odaları TV, minibar, kasa, klima ve ısıtma sistemiyle donatılmıştır.

The Kybele Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
The Kybele Hotel butik bir otel olup aile işletmesidir.

Golden Horn İstanbul

Fatih / İstanbul
Golden Horn'un geniş odalarında düz ekran uydu TV bulunmaktadır. Her odada emanet kasası, telefon, özel banyoda ise saç kurutma makinesi vardır. Golden Horn'un panoramik İstanbul manzaralı terasında zengin kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Firuzağa Cami - Sultanahmet Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Firuzağa Cami - Sultanahmet Hakkında

Firuzağa Cami - Sultanahmet Otelleri Divanyolunda, Adliye durağının hemen altında ve Sultanahmet e inen yolun sağında bulunan Firuz Ağa Camii, Sultan II. Beyazıd’ın Hazinedarbaşı Firuz Ağa tarafından 1491`de yaptırılmıştır. Hadika, baninin H.918 (M.1512) yılında vefat ettiğini ve müstakil türbesinde metfun bulunduğunu yazmaktadır. Divanyolunun genişletilmesinden önce daha büyük bir avlusu olan cami, kapısının üstündeki kitabeden de anlaşıldığı üzere H.896 (M.1491) yılında yani İstanbul’un fethinden 38 yıl sonra yaptırılmıştır. Bu kitabe Şeyh Hamdullah Efendi’nin kaleminden çıkmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır