Firuzağa Cami - Sultanahmet Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Firuzağa Cami - Sultanahmet Otelleri

Genel Bilgi

Divanyolunda, Adliye durağının hemen altında ve Sultanahmet e inen yolun sağında bulunan Firuz Ağa Camii, Sultan II. Beyazıd’ın Hazinedarbaşı Firuz Ağa tarafından 1491`de yaptırılmıştır. Hadika, baninin H.918 (M.1512) yılında vefat ettiğini ve müstakil türbesinde metfun bulunduğunu yazmaktadır. Divanyolunun genişletilmesinden önce daha büyük bir avlu

Star Holiday Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
 İstanbul'un tarihi bölgesi Sultanahmet'te bulunan Star Holiday Hotel, Sultanahmet Camiı’nin karşısındadır, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofya'ya 5 dakikalık bir yürüyüşle ulaşılabilir.

Lapis Inn Hotel & Spa

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /

Esra Sultan Petrol Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
Tarihi Yarımada da Sultanahmet semtinin kalbinde yer alan Esra Sultan Hotel, Ayasofya'ya ve Sultanahmet Camii'ne sadece 200 metre uzaklıktadır. Neoklasik tarzda dekore edilmiş otel Sultanahmet Camii ve Marmara Denizi manzaralı bir kapalı terasa sahiptir.

Hotel Aldem

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
Otel ve odaları, sıcak renkler ve hoş antikalarla şık bir şekilde dekore edilmiştir. Tesisin konforlu odaları TV, minibar, kasa, klima ve ısıtma sistemiyle donatılmıştır.

Golden Horn İstanbul

Fatih / İstanbul /
Golden Horn'un geniş odalarında düz ekran uydu TV bulunmaktadır. Her odada emanet kasası, telefon, özel banyoda ise saç kurutma makinesi vardır. Golden Horn'un panoramik İstanbul manzaralı terasında zengin kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Firuzağa Cami - Sultanahmet Hakkında

Firuzağa Cami - Sultanahmet Otelleri Divanyolunda, Adliye durağının hemen altında ve Sultanahmet e inen yolun sağında bulunan Firuz Ağa Camii, Sultan II. Beyazıd’ın Hazinedarbaşı Firuz Ağa tarafından 1491`de yaptırılmıştır. Hadika, baninin H.918 (M.1512) yılında vefat ettiğini ve müstakil türbesinde metfun bulunduğunu yazmaktadır. Divanyolunun genişletilmesinden önce daha büyük bir avlusu olan cami, kapısının üstündeki kitabeden de anlaşıldığı üzere H.896 (M.1491) yılında yani İstanbul’un fethinden 38 yıl sonra yaptırılmıştır. Bu kitabe Şeyh Hamdullah Efendi’nin kaleminden çıkmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır