Fatih Cami Otelleri

En uygun Fatih Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Fatih Cami Otelleri

Genel Bilgi

Fatih Sultan Mehmet tarafından 1463-1470 yılları arasında yaptırılan külliyenin mimarı Atik Sinan'dır. O döneme kadar yapılmış en büyük Türk-İslam kompleksidir. Caminin etrafı medreseler, kütüphane, şifahane, tabhane, kervansaray çarşı, hamam ve daha sonra inşa edilen türbelerden oluşur.Külliye ilk inşa edilirken yapılan cami günümüze kadar ulaşamamı

Senatus Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
İstanbul’un kalbinin attığı yerlerden biri olan Sultanahmet Meydanı’nın hemen yanı başında yer alan Senatus Hotel, misafirlerine hem iş seyahatleri hem de turistik geziler için rahat bir konaklama alternatifi sunuyor.

Yesilpark Hotel

Zeyrek / Fatih / İstanbul
Hotel Yeşil Park, İstanbul'un en kalabalık merkezlerinden biri olan Fatih'te bulunmaktadır. Otel, 38 odalı ve 6 katlıdır. Tesisin tüm konaklama birimleri, canlı renklerle dekore edilmiştir.

Fatih Resadiye Hotel

Merkez / Fatih / İstanbul
İstanbul'un merkezinde konumlanmış olan Fatih Reşadiye Hotel, klimalı odalarında ücretsiz Wi-Fi internet erişimi sunmaktadır.Otelin gölgelik avlusunda bir bar hizmet vermektedir.İstek üzerine havaalanına servis hizmeti verilmektedir.

Hanende Hotel

Fatih / İstanbul
Hanende hotel binası, tarihi yarım adanın içerisinde tarihin bir parçası olarak; 1800'lerin sonunda yapılmış olup, 2014 yılında restore edilerek; ev konforuyla konaklama hizmetiyle yeniden kullanılmaya başlanmıştır.

Tuğra Hotel İstanbul

Merkez / Fatih / İstanbul
Otel Tuğra İstanbul'un kalbinde bulunmaktadır. Otelimiz butik otellerden olup tarihi mekanlara bir kaç adım yürüyüş mesafesindedir.

Pianoforte Hotel

Merkez / Fatih / İstanbul
Klimalı odalara ve ücretsiz Wifi 'ye sahip resmi 3 yıldızlı Pianoforte otelin modern dizayn edilmiş odalarında standart minibar ve uydu kanalları(Türksat+Hotbird) izleyebileceğiniz LCD TV bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Fatih Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Fatih Cami Hakkında

Fatih Cami Otelleri Fatih Sultan Mehmet tarafından 1463-1470 yılları arasında yaptırılan külliyenin mimarı Atik Sinan'dır. O döneme kadar yapılmış en büyük Türk-İslam kompleksidir. Caminin etrafı medreseler, kütüphane, şifahane, tabhane, kervansaray çarşı, hamam ve daha sonra inşa edilen türbelerden oluşur.Külliye ilk inşa edilirken yapılan cami günümüze kadar ulaşamamıştır. III. Mustafa tarafından cami tekrar aynı yerınde yaptırılmıştır.Külliyenin kıble yönünde Fatih Sultan Mehmed`e, eşi Gülbahar Hatun`a ve Sultan II. Mahmud`un annesi Nakşidil Sultan`a ait üç türbe bulunmaktadır

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır