Eynebey Medresesi Otelleri

Bu yerdeki 90 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eynebey Medresesi Otelleri

Genel Bilgi

Bursa Ebu Şahme Mahallesi’nde bulunan bu medreseyi Yıldırım Beyazıt dönemi Beylerbeyi Subaşı Eyne Bey yaptırmıştır. Sonraki yıllarda 1674’te Sadrazam Hüseyin Paşa medreseyi onarmıştır.Medrese moloz taş ve tuğladan yapılmıştır. Bir avlu etrafında dokuz odası, bir dershanesi, üst katta da bir kütüphanesi bulunmaktadır. Bugün medrese, “Bursa Eski Basma v

Waha Hotel

Heykel / Osmangazi / Bursa
Bursa Tarihi Ulucami, Tophane ve Kapalı Çarşı'ya 5 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde bulunan otel, ücretsiz Wi-Fi ve klima ile donatılmış sigara içilmeyen odalara sahiptir.

Kitapevi Otel

Merkez / Osmangazi / Bursa
M.Ö.

Torun Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Tarihi Yeşil Cami'ye sadece 2 km. uzaklıktaki Torun Hotel, Bursa'nın merkezinde yer almaktadır. Ücretsiz Wi-Fi ve düz ekran TV ile mini buzdolabı içeren klimalı odalar sunmaktadır. Torun Hotel'in tüm odaları modern bir dekorasyona sahiptir.

Artıç Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa'nın en eski otellerinden biri olmakla birlikte, kaliteli müşteri memnuniyetini yıllardır sürdürmektedir. Hotelimiz mevki olarak tarihi Ulucamii 'nin karşısında, yine tarihi kapalı çarşının yanında bulunmaktadır.

Tahtakale Konagi Hotel Private & Luxury

Merkez / Osmangazi / Bursa
Essiz bir deneyim olacagina eminiz... Tahtakale konagi Bursa merkez Ulucami karsisindaki konagimiz 1. Derece Tarihi eserdir ,3 katli , Bahçeli,Kapali otoparklidir.

Kent Hotel Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Kent Hotel'in odalarında kablo TV, elektrikli su ısıtıcısı, çalışma masası ve özel banyo bulunmaktadır. Bazı odalarda koltukların ve bir çalışma masasının yer aldığı geniş bir oturma alanı vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Eynebey Medresesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Eynebey Medresesi Hakkında

Eynebey Medresesi Otelleri Bursa Ebu Şahme Mahallesi’nde bulunan bu medreseyi Yıldırım Beyazıt dönemi Beylerbeyi Subaşı Eyne Bey yaptırmıştır. Sonraki yıllarda 1674’te Sadrazam Hüseyin Paşa medreseyi onarmıştır.Medrese moloz taş ve tuğladan yapılmıştır. Bir avlu etrafında dokuz odası, bir dershanesi, üst katta da bir kütüphanesi bulunmaktadır. Bugün medrese, “Bursa Eski Basma ve Yazma Eserler Kütüphanesi” olarak kullanılmaktadır. Bir kütüphaneye sahip oluşuyla diğerlerinden ayrılan medrese, 1674’te Hüseyin Ağa’nın tamir etmesi sebebiyle “Hüseyin Ağa” adını da almıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır