Eynebey Hamamı Otelleri

En uygun Eynebey Hamamı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eynebey Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Gazi Lisesi ve Denizciler Caddesi arasında yeni açılan yolun kenarında tek hamamdır. Yaklaşık kuzey güney istikametinde uzanmaktadır. Duvarlarında iri molozdan, kubbe, kemer ve tonoz gibi kısımlarında tuğla kullanılmıştır. İçte bazı duvarlar tuğla kaplıdır. Soyunmalıkta devşirme sütun ve başlıkları görülmektedir. Hamam uzun zamandır metruk olduğundan

Grand Sera Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
Grand Sera Hotel, Ankara'da yer almaktadır. Tesiste ücretsiz Wi-Fi erişimi ve 24 saat resepsiyon hizmeti sağlanmaktadır. Her odada uydu TV ve klima vardır. Ayrıca özel banyolarda duş ve ücretsiz banyo malzemeleri bulunur.

Güleryüz Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
İlk meclis binası- Ankara Kalesi- Ulus Atatürk Heykeli-Anadolu Medeniyetleri Müzesi- Roma Yolu ve kalıntıları- Etnografya Müzesi – Tarihi Çengelhan Rahmi Koç Müzesi sayabileceklerimizden sadece birkaçıdır.

Yeni Santral Otel

Altindağ / Ankara
Gençlik Parkı'na (0, 8 km), Hamamönü- Altındağ'a (0, 9 km) ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne (0, 5 km) uğrayarak güzel vakit geçirebilirsiniz. Üstelik hepsi de Otel Santral'a yürüme mesafesinde.

Buldum Otel

Ulus / Altindağ / Ankara
Tüm odalarda merkezi ısıtma sistemi, minibar ve uydu kanallı LCD TV bulunmaktadır. Her oda, ahşap mobilyalar ve renkli tekstil ürünleri kullanılarak zevkle tasarlanmıştır. Restoranda Türk mutfağından yemekler servis edilir.

Double Comfort Hotel

Altindağ / Ankara
uruk Turizm olarak 1991 yılından itibaren otel işletmeciliği deneyimimiz ile konuklarımızın konforunu, sağlığını ve güvenliğini gözeterek temelden restore ettiğimiz yeni binamız: oda ve banyo gibi kişisel lobi ve resteorant gibi ortak kullanım alanları

Rest Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
Otelimiz Kültür, Turizm, İş Hayatıyla çevrelenmiş olup Tika ve Postane Müzesinin hemen arka sokağında Ankara Tren Garı, Havaş ve Metroya 5 dk mesafededir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Eynebey Hamamı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Eynebey Hamamı Hakkında

Eynebey Hamamı Otelleri Gazi Lisesi ve Denizciler Caddesi arasında yeni açılan yolun kenarında tek hamamdır. Yaklaşık kuzey güney istikametinde uzanmaktadır. Duvarlarında iri molozdan, kubbe, kemer ve tonoz gibi kısımlarında tuğla kullanılmıştır. İçte bazı duvarlar tuğla kaplıdır. Soyunmalıkta devşirme sütun ve başlıkları görülmektedir. Hamam uzun zamandır metruk olduğundan bazı kısımları yıkılmıştır. Kuzey tarafta bulunan dikdörtgen planlı soyunmalığın ortasındaki korint başlıklı dört sütun ve kuzey duvarındaki iki konsol, muhtemelen kuzey güney yönünde uzatılan iki iri hatılı taşıyordu. Soyunmalığın bunlara enine atılan kirişlerle ahşap kuruluşlu Ankara camilerindeki gibi bir örtü sistemine sahip olabileceği tahmin edilebilir. Ancak ortaya bir fenerliğin açılması muhtemelidir. Soyunmalığın ortasında sekizgen bir havuz kalıntısı çıkmıştır. Soyunmalığın kapısı muhtemelen batıya açılıyordu. Batı ve güney cepheler yol açılırken ortaya çıkmıştır. Batı cephe oldukça bozulmuş olmasına rağmen taşların etrafının tuğla ile çevrildiği bazı yerlerde görülmektedir. Doğu ve kuzey cepheler kapalıdır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır