Etnografya Müzesi Otelleri

En uygun Etnografya Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Etnografya Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

İlimizdeki tescilli eserler arasında son derece zengin bir taş işçiliğine sahip konak 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yapılmıştır. Bahçesi ile birlikte 625 m2 bir alanı kapsamaktadır.Taşları Ünye ilçesinden, ahşap malzemesi Romanya’dan getirtilmiş, İstanbul’dan getirtilen usta yapım işini üstlenmiştir.19. yy. sivil mimarimizin en güzel

Akamoy Boztepe Hotel

Altinordu / Ordu
Ordu şehir merkezi 3 km uzaklıkta. Ordu otogarı 7 km. Ordu Giresun havaalanı 22 km. Ordu Paşaoğlu Konağı Müzesi 1,6 km, Ordu Üniversitesi ise 5 km uzaklıktadır.

Fidangör Butik Otel

Merkez / Ordu
Şehirin Ana Cadde Üzerindeki Tek Oteli Şehirin Tam merkezinde her yere kolay ulaşım .

Sinema Hotel

Merkez / Ordu
Ordu nun merkezi bir bölgesinde yer alan Sinema Hotel, sunduğu konfor ve olanaklarla hem iş hem de turistik amaçlı konaklamalara hitap ediyor. Deniz kenarına sadece 30 m mesafede yer alan tesiste 62 oda mevcut.

The Wyspy Hotel

Merkez / Ordu
Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi sunan The Wyspy Hotel, Ordu'da, Kurul Kalesi'ne 10 km uzaklıkta konaklama olanağı sağlamaktadır. Konuklar tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilirler. Tesis bünyesindeki özel otopark ücretsizdir.

Turist Otel Ordu

Merkez / Ordu
Karadeniz’in incisi mavi ve yeşilin her tonunu barındıran ve paha biçilemez bir doğa tablosu olan Ordu ilimiz kıskandıracak kadar güzel ve eşsiz olan manzarası ile birçok insanın dikkatini çekmektedir.

Karlıbel Atlıhan Hotel

Merkez / Ordu
Karadeniz’in muhteşem kentlerinden biri olan Ordu’nun şehir merkezinde yer alan deniz ve şehir manzaralı konuklama tesislerinden bir tanesi olan Karlıbel Atlıhan Hotel,

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Etnografya Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Etnografya Müzesi Hakkında

Etnografya Müzesi Otelleri İlimizdeki tescilli eserler arasında son derece zengin bir taş işçiliğine sahip konak 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yapılmıştır. Bahçesi ile birlikte 625 m2 bir alanı kapsamaktadır.Taşları Ünye ilçesinden, ahşap malzemesi Romanya’dan getirtilmiş, İstanbul’dan getirtilen usta yapım işini üstlenmiştir.19. yy. sivil mimarimizin en güzel örneğini teşkil eden konak, zemin ile beraber üç katlıdır. Konak, birinci ve ikinci katı ayıran silme ile beraber, binanın köşelerinde yer alan başlıklı ve kaideli sütunlar, motifle konsollarla desteklenen, söve taşlı ve üstü saçaklı pencereleri taş işlemeciliğinin en güzel örneklerinden olup, ilimizdeki tescilli eserler arasındadır. Bahçe duvarı, merdivenler, balkon ve çatı kenarlarındaki işlemeli taş korkuluklar binanın görünüşüne değer katmaktadır. . Konağın bahçesinde fıskiyeli bir havuz ve günümüzde ahşap örtü altına alınmış orijinal taş ocak bulunmaktadır. Tavanlar ahşap kaplama olarak yapılmıştır. Konağın üst katındaki sofanın ahşap tavanı kağıt üzerine yağlıboya desenlerle süslenmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır