Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Otelleri

Genel Bilgi

Hastane iki bina olarak 200 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Kadın Doğum Hastanesi olarak hizmet veren ana bina 1894 yılında Cer atölyesine(Tülomsaş Genel Müdürlüğü) kalifiye eleman yetiştirmek amacı ile çırak okulu olarak yapıldı. 1934 yılında şuan Çocuk Hastalıkları Servisi olarak hizmet veren bina demiryolu personeline hizmet vermek amacı i

Arasta Konak Boutique Hotel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir /
rasta Konak Boutique Hotel, sehrin görülmesi gereken noktalarindan Kursunlu Külliyesi, Lületasi Müzesi, Atlihan Çarsisi, Çagdas Cam Sanatlari Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi, Modern Müze, Eti Arkeoloji Müzesi ve daha birçok kültür merkezine yürüme mes

La Vie Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir /
Tam bir kültür sehri olan Eskisehir'de; Porsuk çayi ve Adalar bölgesine 20 dk'lik yürüme mesafesinde bulunan La Vie Konak Hotel; sik tasarimiyla misafirlerine konforlu bir konaklama imkani sunuyor.

Arslanlı Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir /
Odunpazarı bölgesinin kalbinde yer alan Arslanlı Konak Hotel; kapalı yüzme havuzu(sezonluk açık) , sauna, hamam ve bodrum katında bir fitness merkezi sunmaktadır. Otel, Eskişehir'in tarihi Odunpazarı'nın merkezindedir.

Paşa Konağı Hotel

Odunpazari / Eskişehir /
Klasik Osmanlı mimari tarzını yansıtan Kurşunlu Külliyesi otele sadece 100 metre mesafededir. Burada bir cami ve Lületaşı Müzesi de bulunmaktadır. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ne otelden yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

En Otel

Odunpazari / Eskişehir /

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hakkında

Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Otelleri Hastane iki bina olarak 200 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Kadın Doğum Hastanesi olarak hizmet veren ana bina 1894 yılında Cer atölyesine(Tülomsaş Genel Müdürlüğü) kalifiye eleman yetiştirmek amacı ile çırak okulu olarak yapıldı. 1934 yılında şuan Çocuk Hastalıkları Servisi olarak hizmet veren bina demiryolu personeline hizmet vermek amacı ile 50 yataklı TCDD hastanesi olarak hizmete girdi. 1950 yılında çırak okulu fabrika içine taşındı. Çırak okulunun taşınmasıyla boşalan bina Eskişehir halkına hizmet vermek amacı ile 250 yataklı hastaneye dönüştürülerek hizmete girdi. 1956 yılında hastane bahçesine 2 katlı bina ilave edilerek hastane yatak sayısı 300' e çıkarıldı. 1987 yılında bahçeye 3 katlı bina daha ilave edilerek yatak sayısı 400' e çıkarıldı. Hastane belli bir süre bu yatak sayısıyla hizmet vermiş ancak personel yetersizliği nedeniyle önceden inşa edilen 2 katlı bina üst katlar hemşire lojmanı, alt katta çamaşırhaneye dönüştürülmüş, 3 katlı bina da boşaltılmıştır. 1987 yılında yapılan bina 1999 yılındaki deprem nedeniyle hasar görmesiyle 2002 yılında yıkılarak hastane yatak sayısı 250' ye düşürülerek hizmetine devam etmiştir. 26 Aralık 2003 yılında TCDD hastanesi SSK Genel Müdürlüğüne devredilerek kapanmıştır.16 Mart 2004 tarihinde Organize Sanayi Bölgesi' nde bulunan SSK Doğumevi TCDD Hastanesi binasına taşınarak 150 yataklı Kadın Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başalamıştır. 19 Şubat 2005 tarihinde SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı' na devredilerek Anadolu Kadın Doğum Hastanesi adını almıştır.Eskişehir' de Anadolu Hastanesi olarak hizmet veren özel bir hastane olduğundan dolayı isim karışıklığına sebep olması nedeniyle "Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi" adını almıştır. 19 Haziran 2006 tarihinde Yunusemre Devlet Hastanesinde hizmet veren çocuk servisi hastanemize taşınmıştır. 01/07/2009 tarihinde Sağlık Bakanlığı talimatı ile Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi ile "Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi" adı altında birleşmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır