Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Otelleri

Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi otelleri, en uygun Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Otelleri

Genel Bilgi

Hastane iki bina olarak 200 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Kadın Doğum Hastanesi olarak hizmet veren ana bina 1894 yılında Cer atölyesine(Tülomsaş Genel Müdürlüğü) kalifiye eleman yetiştirmek amacı ile çırak okulu olarak yapıldı. 1934 yılında şuan Çocuk Hastalıkları Servisi olarak hizmet veren bina demiryolu personeline hizmet vermek amacı i

Arasta Konak Boutique Hotel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir
rasta Konak Boutique Hotel, sehrin görülmesi gereken noktalarindan Kursunlu Külliyesi, Lületasi Müzesi, Atlihan Çarsisi, Çagdas Cam Sanatlari Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi, Modern Müze, Eti Arkeoloji Müzesi ve daha birçok kültür merkezine yürüme mes

La Vie Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir
Tam bir kültür sehri olan Eskisehir'de; Porsuk çayi ve Adalar bölgesine 20 dk'lik yürüme mesafesinde bulunan La Vie Konak Hotel; sik tasarimiyla misafirlerine konforlu bir konaklama imkani sunuyor.

Arslanlı Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir
Odunpazarı bölgesinin kalbinde yer alan Arslanlı Konak Hotel; kapalı yüzme havuzu(sezonluk açık) , sauna, hamam ve bodrum katında bir fitness merkezi sunmaktadır. Otel, Eskişehir'in tarihi Odunpazarı'nın merkezindedir.

Paşa Konağı Hotel

Odunpazari / Eskişehir
Klasik Osmanlı mimari tarzını yansıtan Kurşunlu Külliyesi otele sadece 100 metre mesafededir. Burada bir cami ve Lületaşı Müzesi de bulunmaktadır. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ne otelden yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Omm Inn

Odunpazari / Eskişehir
skişehir’in Unesco Dünya Kültür Mirasları Geçici Listesi’nde yer alan tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan OMM INN, Osmanlı sivil mimarisini yansıtan geleneksel Odunpazarı evlerine getirdiği çağdaş yorumla yalın ve konforlu bir konaklama deneyimi sunuy

Elegant Otel

Odunpazari / Eskişehir
Elegant Otel Eskişehir tarihi Odun Pazarı bölgesindedir. Toplam 30 odalı olup oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hakkında

Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Otelleri Hastane iki bina olarak 200 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Kadın Doğum Hastanesi olarak hizmet veren ana bina 1894 yılında Cer atölyesine(Tülomsaş Genel Müdürlüğü) kalifiye eleman yetiştirmek amacı ile çırak okulu olarak yapıldı. 1934 yılında şuan Çocuk Hastalıkları Servisi olarak hizmet veren bina demiryolu personeline hizmet vermek amacı ile 50 yataklı TCDD hastanesi olarak hizmete girdi. 1950 yılında çırak okulu fabrika içine taşındı. Çırak okulunun taşınmasıyla boşalan bina Eskişehir halkına hizmet vermek amacı ile 250 yataklı hastaneye dönüştürülerek hizmete girdi. 1956 yılında hastane bahçesine 2 katlı bina ilave edilerek hastane yatak sayısı 300' e çıkarıldı. 1987 yılında bahçeye 3 katlı bina daha ilave edilerek yatak sayısı 400' e çıkarıldı. Hastane belli bir süre bu yatak sayısıyla hizmet vermiş ancak personel yetersizliği nedeniyle önceden inşa edilen 2 katlı bina üst katlar hemşire lojmanı, alt katta çamaşırhaneye dönüştürülmüş, 3 katlı bina da boşaltılmıştır. 1987 yılında yapılan bina 1999 yılındaki deprem nedeniyle hasar görmesiyle 2002 yılında yıkılarak hastane yatak sayısı 250' ye düşürülerek hizmetine devam etmiştir. 26 Aralık 2003 yılında TCDD hastanesi SSK Genel Müdürlüğüne devredilerek kapanmıştır.16 Mart 2004 tarihinde Organize Sanayi Bölgesi' nde bulunan SSK Doğumevi TCDD Hastanesi binasına taşınarak 150 yataklı Kadın Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başalamıştır. 19 Şubat 2005 tarihinde SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı' na devredilerek Anadolu Kadın Doğum Hastanesi adını almıştır.Eskişehir' de Anadolu Hastanesi olarak hizmet veren özel bir hastane olduğundan dolayı isim karışıklığına sebep olması nedeniyle "Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi" adını almıştır. 19 Haziran 2006 tarihinde Yunusemre Devlet Hastanesinde hizmet veren çocuk servisi hastanemize taşınmıştır. 01/07/2009 tarihinde Sağlık Bakanlığı talimatı ile Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi ile "Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi" adı altında birleşmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır