Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi Otelleri

Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi otelleri, en uygun Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Eskişehir il ve ilçelerinden toplanan taşınır kültür varlıkları ile 1945 yılında Eskişehir Alaeddin Camii’ nde bir depo müze oluşturulmuştur.1966 yılında Odunpazarı Semtide bulunan Kurşunlu Camii Külliyesi’ nde Eskişehir Müze Müdürlüğü resmen kurulmuş,teşhir ve hizmete açılmıştır.1974 yılında Akarbaşı Mahallesi, Atatürk Bulvarında yapılan yeni binasın

Velibey Otel

Odunpazari / Eskişehir
Velibey Otel konukları tesis bünyesindeki restoranda yemeklerin tadını çıkarabilir. Tesisteki her oda düz ekran TV ile donatılmıştır. Bazı odalar dinlenebileceğiniz oturma alanına sahiptir. Su ısıtıcısı mevcuttur. Odalar özel banyoludur.

Abacı Konak Otel

Odunpazari / Eskişehir
Eskişehir, Odunpazarı'nda bulunan Abacı Konak Otel, 1923 yılında aslına uygun olarak Bağdadi mimari tekniği ile yeniden hayata geçirilmiş 11 adet konak ile misafirlerine hizmet veriyor.

Omm Inn

Odunpazari / Eskişehir
skişehir’in Unesco Dünya Kültür Mirasları Geçici Listesi’nde yer alan tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan OMM INN, Osmanlı sivil mimarisini yansıtan geleneksel Odunpazarı evlerine getirdiği çağdaş yorumla yalın ve konforlu bir konaklama deneyimi sunuy

The Breeze Hotel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir
2019 yılında faaliyete geçmiş olan tesisimizde 21 odamız bulunmaktadır.

Konuk Otel Eskişehir

Odunpazari / Eskişehir
Şehrin kalbinde bulunan lokasyonumuzda evinizdeki huzur ve konuforu sunuyoruz. Özgürlüğün şehrinde sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Arslanlı Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir
Odunpazarı bölgesinin kalbinde yer alan Arslanlı Konak Hotel; kapalı yüzme havuzu(sezonluk açık) , sauna, hamam ve bodrum katında bir fitness merkezi sunmaktadır. Otel, Eskişehir'in tarihi Odunpazarı'nın merkezindedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi Hakkında

Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi Otelleri Eskişehir il ve ilçelerinden toplanan taşınır kültür varlıkları ile 1945 yılında Eskişehir Alaeddin Camii’ nde bir depo müze oluşturulmuştur.1966 yılında Odunpazarı Semtide bulunan Kurşunlu Camii Külliyesi’ nde Eskişehir Müze Müdürlüğü resmen kurulmuş,teşhir ve hizmete açılmıştır.1974 yılında Akarbaşı Mahallesi, Atatürk Bulvarında yapılan yeni binasında çalışmalarını sürdürmüştür. Müze Binasının yetersiz kalması günümüz şartlarına uygun modernize ihtiyacı ile 2001 yılında müze binası ziyarete ve bilimsel çalışmalara kapatılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan projeler uygulanamamıştır. 28.02.2007 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığının, ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu’ na yaptığı talep üzerine dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Atilla KOÇ ile imzalanan protokol gereği müze inşaatının sponsorluğu üstlenilmiştir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi, Türkiye’de özel sektör tarafından hayata geçirilen ilk müze olarak nitelendirilmektedir. Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi satın alma, bağış ve müsadere yoluyla gelen eserler ile ağırlıklı olarak Eskişehir’de bulunan ören yerlerinde gerçekleştirilen kazı ve yüzey araştırmaları sonucu ele geçen eserlerden oluşan bir koleksiyona sahiptir. Müze teşhirinde yoğunluk olarak Dorylaion (Şarhöyük, Eskişehir, Merkez); Pessinus (Ballıhisar, Sivrihisar), Han Yeraltı Şehri, Yazılıkaya, Keçiçayırı, Çavlum Köyü Eski Hitit Nekropolü (Merkez, Alpu yolu), Demircihöyük (Çukurhisar yakınları), Küllüoba (Seyitgazi yakınları) gibi yerlerde yapılan bilimsel arkeolojik kazıların buluntuları kronolojik şekilde sergilenmektedir. Sergilenen eserler arasında mermer heykel ve heykelcikler, mimari parçalar, steller, pişmiş toprak günlük kullanım kapları, idoller, cam kaplar ve boncuklar, metal kap ve silahlar, takılar, sikkeler bulunmaktadır. Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi’ nde, Neolitik- Kalkolitik- Tunç- Hitit- Frig- Helenistik- Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini kapsayan 20.000 taşınır kültür varlığı bulunmaktadır. Müze’ nin yaklaşık 1.800 m2 kapalı alanında teşhir edilen 2.000 eser dışında kalan 18.000 eser yaklaşık 900 m2’lik müze depolarında korunmaktadır. Fiilen faaliyete geçen Müze 29 personel ile hizmet vermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır