Yardım

Eski İpek Han Otelleri

Eski İpek Han otelleri, en uygun Eski İpek Han otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Loading...
Sırala

Lotus Park Hotel

Osmangazi, Bursa
Lotus Park Hotel olarak şehrin kalbinde sizleri ağırlamaktan memnun kalacağız. Tesisimiz 2022 yılının Ekim ayında hizmete girmiştir.

Eski İpek Han

Eski İpek Han, Ulucami Caddesi'nden Fevzi Çakmak Caddesi'ne doğru çıkarken sol kolda, Bakırcılar Çarşısı'nın girişinde yer alan tarihi yapıdır.Bursa’nın en büyük hanlarındandır.Yontma taş ve tek sıra tuğladan inşa edilen ve kaynaklardan bu hanın avlu etrafında iki katlı olup, alt katında otuz dokuz, üst katında da kırk iki odası olduğu öğrenilmektedir. Son yıllarda yapılan restorasyonlar sırasında han ilk yapımından oldukça uzaklaşmış, yalnızca batı bölümü ayakta kalabilmiştir.19. yüzyılda işlevi değişerek faytoncuların ve otomobil tamircilerinin toplandığı bir mekan halini aldığından Arabacılar Hanı olarak anılmaya başladı. Günümüzde ise Eski İpek Han adıyla anılan yapı, manifaturacılar, gelinlik ve abiye giyim dikimevleri gibi işletmelere ev sahipliği yapmaktadır; ancak bakımsız durumdadır.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor