Eski İpek Han Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eski İpek Han Otelleri

Genel Bilgi

Eski İpek Han, Ulucami Caddesi'nden Fevzi Çakmak Caddesi'ne doğru çıkarken sol kolda, Bakırcılar Çarşısı'nın girişinde yer alan tarihi yapıdır.Bursa’nın en büyük hanlarındandır.Yontma taş ve tek sıra tuğladan inşa edilen ve kaynaklardan bu hanın avlu etrafında iki katlı olup, alt katında otuz dokuz, üst katında da kırk iki odası olduğu öğrenilmektedir

Bursa City Hotel

Osmangazi / Bursa /
Bursa şehir merkezindeki bu otelde düz ekran TV, klima ve ücretsiz Wi-Fi içeren ses yalıtımlı odalar sunulmaktadır. Otel, Uludağ manzaralı bir terasa sahiptir. Hotel Bursa City'nin odaları ortopedik yataklarla donatılmıştır.

Kervansaray Fomora Otel

Osmangazi / Bursa /
Merkezi bir konumda yer alan Kervansaray Otel, Osmangazi Metro Durağı'na 5 dakikalık yürüme mesafesinde modern konaklama imkanı sunmaktadır. Yakın zamanda yenilenmiş olan otel, ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır.

Kitapevi Otel

Merkez / Osmangazi / Bursa /
M.Ö.

Artıç Hotel

Osmangazi / Bursa /
Bursa'nın en eski otellerinden biri olmakla birlikte, kaliteli müşteri memnuniyetini yıllardır sürdürmektedir. Hotelimiz mevki olarak tarihi Ulucamii 'nin karşısında, yine tarihi kapalı çarşının yanında bulunmaktadır.

Lal Hotel Bursa

Osmangazi / Bursa /
telimiz 1954 ten beri otel olarak işletilmekte olup , Güzide şehrimiz Bursanın şehir merkezinde bulunan Atatürk caddesinde tarihi ulucamii ve Kapalı çarşısının hemen yanı başında bulunmakta 24 saat her dakika Otobus , dolmuş ve Tranvay hattının bulundu

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Eski İpek Han Hakkında

Eski İpek Han Otelleri Eski İpek Han, Ulucami Caddesi'nden Fevzi Çakmak Caddesi'ne doğru çıkarken sol kolda, Bakırcılar Çarşısı'nın girişinde yer alan tarihi yapıdır.Bursa’nın en büyük hanlarındandır.Yontma taş ve tek sıra tuğladan inşa edilen ve kaynaklardan bu hanın avlu etrafında iki katlı olup, alt katında otuz dokuz, üst katında da kırk iki odası olduğu öğrenilmektedir. Son yıllarda yapılan restorasyonlar sırasında han ilk yapımından oldukça uzaklaşmış, yalnızca batı bölümü ayakta kalabilmiştir.19. yüzyılda işlevi değişerek faytoncuların ve otomobil tamircilerinin toplandığı bir mekan halini aldığından Arabacılar Hanı olarak anılmaya başladı. Günümüzde ise Eski İpek Han adıyla anılan yapı, manifaturacılar, gelinlik ve abiye giyim dikimevleri gibi işletmelere ev sahipliği yapmaktadır; ancak bakımsız durumdadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır