Eski Arasta Hamamı Otelleri

Eski Arasta Hamamı otelleri, en uygun Eski Arasta Hamamı otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eski Arasta Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Eski Arasta Hamamı'ın kitabesi bulunmadığından yapım tarihi netlik kazanmamıştır.Hamam kesme taştan, dikdörtgen planlı olarak yapılmıştır. Kuzey ve güneyindeki merdivenli kapılarla soyunmalık bölümüne inilmektedir. Soyunmalık kısmı tromplu, sekizgen kasnaklı ve üzerinde aydınlık feneri olan büyük bir kubbe ile örtülmüştür. Ayrıca kuzeyine beşik tonozl

Aslanlı Hotel

Merkez / Şanliurfa
Aslanlı Hotel bir teras ve bahçe manzarası sunan, Balıklı Göl gelen Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bölgesinde Şanlıurfa'da 500 metre mesafede yer almaktadır. Konuklar bünyesinde bir restoran keyfini çıkarabilir.

Vezirhan Konagi

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Vezirhan Konuk Evi toplam 8 odalı butik bir aile işletmesidir. Oda kahvaltı konseptinde hizmet vermekte olup odalarımızda konforunuz için her şey düşünülmüştür.

Cihangir Konağı Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
Tesisimiz yeni açılmıştır. Toplamda 7 adet odadan oluşmaktadır. Odalarda; Wi-Fi, Lcd TV, klima, ısıtma sistemi, ayna, makyaj masası, banyo havluları, terlik, ücretsiz buklet malzemeleri, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Hanımağa Konağı Butik Otel

Ulu Camii / Merkez / Şanliurfa
Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel dokusunu yerinde görüp taş odalarda dinlenmenin keyfini yaşamak istiyorsanız sizleri de bekleriz.

Hotel İstiklal

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Otelimiz 2014 yenilenen tasarımıyla siz degerli müşterilerimizin hizmetindedir tarihi hanlar bölgesinde bulunan otelimiz ulaşım bakımından tüm tarihi mekanlara yürüyüş mesafesindedir.

Hanehan Butik Otel

Merkez / Merkez / Sanliurfa
Hanehan Butik Otel yaklaşık 650 yıllık bir yapı olup tarihi Urfa tas evi mimarisi özelliği göstermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Eski Arasta Hamamı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Eski Arasta Hamamı Hakkında

Eski Arasta Hamamı  Otelleri Eski Arasta Hamamı'ın kitabesi bulunmadığından yapım tarihi netlik kazanmamıştır.Hamam kesme taştan, dikdörtgen planlı olarak yapılmıştır. Kuzey ve güneyindeki merdivenli kapılarla soyunmalık bölümüne inilmektedir. Soyunmalık kısmı tromplu, sekizgen kasnaklı ve üzerinde aydınlık feneri olan büyük bir kubbe ile örtülmüştür. Ayrıca kuzeyine beşik tonozlu bir eyvan ile fıskiyeli küçük bir havuz yerleştirilmiştir. Soyunmalığın kuzeydoğu köşesindeki bir kapıdan da beşik tonozlu tuvalet ve ılıklık bölümüne geçilir. Bu ılıklığın doğusundaki beşik tonozlu bir koridor sıcaklık kısmına açılmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır