Ertuğrul Camii Otelleri

En uygun Ertuğrul Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ertuğrul Camii Otelleri

Genel Bilgi

Cumhuriyet Caddesi üzerinde, Sipahiler Çarşısı yakınında bulunan yapı, Yıldırım Bayezid döneminde (salt 1389-1402), oğlu Ertuğrul Bey adına yaptırılmıştır. Ertuğrul Bey Aydın sancakbeyi iken 1398 yılında vefat etmiş ve naaşı Bursa’ya getirilerek bu caminin haziresine defnedilmiştir.Kare planlı olan caminin üst kıs­mı ahşap olup, kırma çatı ile örtülmü

Bursa City Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa şehir merkezindeki bu otelde düz ekran TV, klima ve ücretsiz Wi-Fi içeren ses yalıtımlı odalar sunulmaktadır. Otel, Uludağ manzaralı bir terasa sahiptir. Hotel Bursa City'nin odaları ortopedik yataklarla donatılmıştır.

Kervansaray Fomora Otel

Osmangazi / Bursa
Merkezi bir konumda yer alan Kervansaray Otel, Osmangazi Metro Durağı'na 5 dakikalık yürüme mesafesinde modern konaklama imkanı sunmaktadır. Yakın zamanda yenilenmiş olan otel, ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır.

Lal Hotel Bursa

Osmangazi / Bursa
telimiz 1954 ten beri otel olarak işletilmekte olup , Güzide şehrimiz Bursanın şehir merkezinde bulunan Atatürk caddesinde tarihi ulucamii ve Kapalı çarşısının hemen yanı başında bulunmakta 24 saat her dakika Otobus , dolmuş ve Tranvay hattının bulundu

Artıç Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa'nın en eski otellerinden biri olmakla birlikte, kaliteli müşteri memnuniyetini yıllardır sürdürmektedir. Hotelimiz mevki olarak tarihi Ulucamii 'nin karşısında, yine tarihi kapalı çarşının yanında bulunmaktadır.

Kitapevi Otel

Merkez / Osmangazi / Bursa
M.Ö.

Kent Hotel Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Kent Hotel'in odalarında kablo TV, elektrikli su ısıtıcısı, çalışma masası ve özel banyo bulunmaktadır. Bazı odalarda koltukların ve bir çalışma masasının yer aldığı geniş bir oturma alanı vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ertuğrul Camii Hakkında

Ertuğrul Camii Otelleri Cumhuriyet Caddesi üzerinde, Sipahiler Çarşısı yakınında bulunan yapı, Yıldırım Bayezid döneminde (salt 1389-1402), oğlu Ertuğrul Bey adına yaptırılmıştır. Ertuğrul Bey Aydın sancakbeyi iken 1398 yılında vefat etmiş ve naaşı Bursa’ya getirilerek bu caminin haziresine defnedilmiştir.Kare planlı olan caminin üst kıs­mı ahşap olup, kırma çatı ile örtülmüştür. Beş metre derinliğinde bir son cemaat yeri vardır. Yanları duvarla, ortada dar ve yanlarda geniş olan kemer açıklıkları ise camekanla kapatılmıştır. Sık sık yapılan onarımlar sonucu özgün yapışım yitirmiştir. Duvarları moloz taşıyla örülen cami, Celali îsyanlan sırasında tümüyle yanmıştır. 1855 yılın­daki depremde tahrip olan cami, 1892 yılında tamir edilmiş ve son olarak 1954 yılında Eski Eserleri Sevenler Kurumu tarafından aslına uygun şekilde tekrar onarılmıştır.Eski Yeni Han, Karacabey Çarşısı, Kazasker Hamamı, altı dükkan ve sekiz odanın bu caminin vakfı olduğu bilinmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır