Erler Kaplıcası Otelleri

En uygun Erler Kaplıcası otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Erler Kaplıcası Otelleri

Genel Bilgi

Tabiatın kendisine armağan ettiği şifalı sıcak suları sayesinde gerek Bizans imparatorlarının dinlenme yeri gerekse yaralı askerlerin tedavi merkezi olan Eskişehir’de bir hamam var ki, o günden bugüne tükenmeyen sıcak sularıyla yıllara inat tarihi bir yapı olma özelliğini koruyor. Bu hamamın adı şüphesiz ki Erler Hamamı. Erler Hamamı’nın ne zaman inşa

Manzara Otel

Odunpazari / Eskişehir
Eskişehir'in merkezi köprübaşı adalarda yer alan Manzara Otel,porsuk çayı kenarında ve şehir manzaralı odalarında misafirlerini ağırlamaktadır.

Has Termal Otel

Odunpazari / Eskişehir
Has Termal Hotel, Eskişehir Otogar'a 12 km, Anadolu Havalimanı'na ise 11 km mesafede hizmet vermektedir. Has Termal Hotel'de ferah bir tasarıma sahip 48 oda mevcut.

Deda Thermal Hotel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir
Deda Thermal Hotel, Eskişehir'de konaklama olanağı sunmaktadır. Konuklar tesisin restoranında yemek yiyebilir. Her oda düz ekran TV ile donatılmıştır. Her odada özel banyo bulunmaktadır. Konforunuz için terlik ve saç kurutma makinesi temin edilmektedir.

Sennacity Hotel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir
Beklentilerinizi degistirecek yeni adresimiz 9 MAYIS 2014 tarihinde siz degerli misafirlerimize hizmet vermeye baslamistir.

Ada Life Otel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir
Engelli misafirlerimizin her ihtiyaçlarına cevap veren 1 adet oda

Hosteleski Eskişehir Hostel

Odunpazari / Eskişehir
Misafirlerimize karşı ilk sorumluluğumuz kendilerine yabancı bir şehirde güven hissini verebilmektir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Erler Kaplıcası Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Erler Kaplıcası Hakkında

Erler Kaplıcası Otelleri Tabiatın kendisine armağan ettiği şifalı sıcak suları sayesinde gerek Bizans imparatorlarının dinlenme yeri gerekse yaralı askerlerin tedavi merkezi olan Eskişehir’de bir hamam var ki, o günden bugüne tükenmeyen sıcak sularıyla yıllara inat tarihi bir yapı olma özelliğini koruyor. Bu hamamın adı şüphesiz ki Erler Hamamı. Erler Hamamı’nın ne zaman inşa edildiği tam olarak bilinmemekle birlikte yaklaşık 1000 yıllık bir yapı olup, Bizans zamanında inşa edildiği var sayılmaktadır. Erler Hamamı’nın yapılışına dair çeşitli hikayeler söz konusu olup en ilgi çekeni ise şu şekildedir; Hamam kültürünün henüz pek de yaygın olmadığı dönemlerde Bizans kralının biricik kızı bir cilt hastalığına yakalanır. Bunun üzerine hekim, tedavi için Eskişehir’de bulunan sıcak sulardan faydalanmasını önerir. Kral kızı, burada geçirdiği birkaç aylık sıcak su tedavisinden sonra iyileşir. Bunun üzerine bölgeye minnetlerini sunak isteyen kral ve kızı bir hamam inşa ettirmeye karar verirler. Bunun üzerine kral kızı bir çift küpesini hamam yaptırmak için bağışlar. Küpelerden biri ile hamam yapılırken, diğerini de daha sonraki yıllar içerisinde onarım gerektiğinde kullanmak üzere hamam içinde bulunan sütunlardan birine yerleştirilir. Belki de kral kızına ait olan küpenin diğer eşi, yüzlerce yıla rağmen hamamın içinde bir yerlerde hala duruyor olabilr. Erler Hamamı rahatlatıcı, iyileştirici ve tedavi edici özelliklerinin keşfedilmesiyle ve yaklaşık bin yıldır süregelen tarihi geçmişiyle günümüzde de sosyal yaşamın bir parçası olmaya devam etmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır