Deveci Han Otelleri

En uygun Deveci Han otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Deveci Han Otelleri

Genel Bilgi

XV.yüzyılın ilk yarısında yapıldığı sanılan Deveci Hanı iki katlı olup, 31 odalıdır.Uzun bir süre harap bir halde duran han 1846 yılında dönemin valisi Vali Rüstem Paşa yenilenmesini sağlamış sonraki dönemlerde yeniden bir takım yıpranmalara uğrayan yapı bir diğer vali olan Vali Hacı İzzet Paşa tarafından 1891-1892 yılları arasında yeniden bir restara

Ottoman Palace Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Ottoman Palace Hotel Edirne'nin tüm tarihsel dokusunu gözlemlemek için sizlere harika bir olanak sağlar. Selimiye Camii, Edirne ve diğer tarihi yerler en yakın komşularımızdan bir kaçıdır. Ottoman Palace Hotel'de tarihi doya doya yaşayabilirsiniz.

Akyıldız Aparts

Merkez / Edirne
Akyıldız Aparts'ta daireler 2000 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Toplamda 58 daireden oluşan güler yüzlü kadrosu ile günlük, haftalık, aylık, yıllık konaklama imkanı sunmaktadır.

Taşhan Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Şehir merkezinde yer alan Taşhan Hotel & Cafe Edirne, Mimar Sinan tarafından yapılan ve kültürel mirasına bağlı kalınarak restore edilen 500 yıllık tarihi bir binada hizmet vermektedir. Otel, modern olanaklara sahip otantik odalar sunmaktadır.

Arca Palace Otel Restaurant

Merkez / Edirne
Arca Palace Otel & Restaurant Edirne'nin kalbi Kaleiçi semtinde,tarih ve sanatın içinde konaklamaya hazır mısınız?Tercihiniz alışılmışın dışında,tarihle iç içe bir ortamında konaklamak ise; Sizleri Osmanlı İmparatorluğu’nda Duyun-u Umumiye (vergi dai

Edirne Osmanlı Evleri

Merkez / Edirne
In Edirne’s Kaleici district, history and luxury are the meeting point. If your choice is out of the ordinary, to live in a historic museum environment; The foundations were laid out 110 years ago and the restoration took us four years.

Oasis Hotel Edirne

Edirne Merkez / Edirne
Edirne Şehir Merkezi'nde, Selimiye Camii'ine sadece yürüme mesafesinde yer alan Oasis Hotel, 1900 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun Vergi Dairesi olarak hizmet veren tarihi yapıda misafirlerine hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Deveci Han Hakkında

Deveci Han Otelleri XV.yüzyılın ilk yarısında yapıldığı sanılan Deveci Hanı iki katlı olup, 31 odalıdır.Uzun bir süre harap bir halde duran han 1846 yılında dönemin valisi Vali Rüstem Paşa yenilenmesini sağlamış sonraki dönemlerde yeniden bir takım yıpranmalara uğrayan yapı bir diğer vali olan Vali Hacı İzzet Paşa tarafından 1891-1892 yılları arasında yeniden bir restarasyon çalışması içine sokulmuştur.1946 yılına kadar cezaevi olarak kullanılan han Kültür Bakanlığı tarafından tekrar restore edilerek İl kültür merkezi haline getirilmiştir.Şuan kullanıma açık olan hana ulaşım gayet kolay olup gidip gezilebilecek en güzel yerlerden birisidir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır