Çimenlik Kalesi Otelleri

Bu yerdeki 72 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çimenlik Kalesi Otelleri

Genel Bilgi

15.yüzyılın ortalarında Fatih Sultan Mehmet tarafından boğazı kontrol altına almak amacıyla yapılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1551’de kalenin burçları onarılmıştır. Çimenlik Kalesi Çanakkale Boğazı’nı kontrol altında tutan askeri strateji yönünden önemli bir savunma kalesidir. Çanakkale Boğazı’nın en dar yerine inşa edilmiştir. 19.yüzyıld

Degirmenlik Casamia Suit

Aynali Çarsi / Merkez? / Çanakkale
Degirmenlik Casamia hizmet verilen yapinin zemin katinda kafe ve üst katlarinda ise suit odalar bulunmaktadir. 23.00-08.00 saatleri arasinda rezervasyon hizmeti verilmemektedir.

The City Residence

Merkez‎ / Çanakkale
Çanakkale'de yer alan The City Residence, mutfaklı konaklama birimleriyle hizmetinizdedir. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Tesis, Aynalı Çarşı'ya 250 metre ve Çanakkale Deniz Müzesi'ne 750 metre mesafededir.

Konak Hotel Çanakkale

Merkez‎ / Çanakkale
Ücretsiz WiFi ve bir restorana sahip, Konak Otel Çanakkale Saat Kulesi 100 metre, Çanakkale konaklama imkanı sunmaktadır. Tüm odalarda TV vardır. tesiste 24 saat açık resepsiyon bulunmaktadır.

Kervansaray Hotel Çanakkale

Merkez‎ / Çanakkale
çık büfe sabah kahvaltı hizmetinin verildiği Kervan Restaurant (50 pax), rahatlatıcı yemyeşil ortamı ve tarihi havuzlu şadırvanı ile adeta şehrin içinde bir gizli bahçe havası estiren Kervan Bahçe (45 pax), tarihi lobby, ücretsiz kablosuz internet hizm

Adakale Pansiyon

Merkez‎ / Çanakkale
2018 yılı Ekim 15’de ailemize ait olan binada, temiz bir aile pansiyonu anlayışı ile müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmaya başladık.

Anzac Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
ntik Truva ve IDA (Kaz Dağları ) taş motifleriyle kaplanan yüzeyi ve kolonları, Truva Savaşlarını simgeleyen muhteşem sanat eserleri, Gelibolu Savaşını konu alan sanat çalışmaları, Gelibolu Savaşından günümüze kadar gelen bazı objelerin sergilendiği bö

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çimenlik Kalesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Çimenlik Kalesi Hakkında

Çimenlik Kalesi Otelleri 15.yüzyılın ortalarında Fatih Sultan Mehmet tarafından boğazı kontrol altına almak amacıyla yapılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1551’de kalenin burçları onarılmıştır. Çimenlik Kalesi Çanakkale Boğazı’nı kontrol altında tutan askeri strateji yönünden önemli bir savunma kalesidir. Çanakkale Boğazı’nın en dar yerine inşa edilmiştir. 19.yüzyılda terk edilen kalenin deniz tarafındaki dış duvarı ile burçları Sultan Abdülaziz döneminde 1863’te yıktırılmış ve buraya toprak tabyalar yaptırılmıştır. Özellikle eski mazgallar bozulmuş ve geniş alanlar toplar için oluşturulmuştur. I.Dünya Savaşı sırasında da büyük ölçüde tahrip edilmiştir. Piri Reis’in Kitab-ı Bahriye isimli eserini burada yazdığı söylenmekte olup, günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır