Yardım

Çemberlitaş Hamamı Otelleri

Çemberlitaş Hamamı otelleri, en uygun Çemberlitaş Hamamı otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Loading...
Sırala

Fer Hotel

Fatih, İstanbul
Çevresindeki yapılardan, yaydığı farklı enerjiyle ayrışan FER, heybetli kapısından atılan ilk adımdan itibaren de misafirlerimizi farklı bir sadelikle karşılıyor.

Grand Marcello Hotel & Spa

İyi
7.7
Laleli, Fatih, Istanbul
İstanbul’un iş ve ticaret merkezlerinin kesişme noktası Fatih’te hizmet veren Grand Marcello Hotel, merkezi konumu, konforlu odaları ve geniş olanaklarıyla hem iş, hem de tatil odaklı konaklamalar için ideal bir seçenek sunuyor.
İyi
7.7

Çemberlitaş Hamamı

Çemberlitaş Hamamı, Çemberlitaş’ta Divanyolu üzerinde, I. Constantinus’un (M.S. 324-337) diktirdiği anıtın Vezir Hanı tarafında yer alır. Hamam’ın karşısında Köprülü Mehmed Paşa Camii, medresesi ve türbesi, yanında Vezir Hanı, eski Dar’ül-fünun binası, civarında ise Sultan II. Mahmud Türbesi ve haziresi, Köprülü Kütüphanesi, Atik Ali Paşa Camii, medresesi ve Ali Baba Türbesi mevcuttur. Hamam, Sultan II. Selim’in kadını ve Sultan III. Murad’ın annesi Nûrbânû Sultan tarafından Üsküdar’da Toptaşı’ndaki, Vâlide-i Atik Külliyesi’ne gelir getirmesi için yaptırılmış ve vakfedilmiştir. Hamam Tuhfet’ül-mi’mârin*’e göre Mimar Sinan yapısıdır. Kitabesinden anlaşıldığına göre hamam’ın yapılış tarihi 992/1584'tür.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor