Çeçe Sultan Türbesi Otelleri

Bu yerdeki 2 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Çeçe Sultan Türbesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Gerze' ye 15 km uzaklıkta Çeçe Köyü' nde bulunan Çeçe Sultan Türbesi, yıllardan bu yana ilçeyi ziyaret edenlerin büyük bir arzuyla görmek istedikleri, dileklerde bulundukları bir ziyaret yeridir. Yapılan araştırmalara göre ,Çeçe Sultan' ın asıl adının Seyyid Muhammed olduğu, Horasan'da yaşadığı, babasının adının Seyyid Abdullah olup, 12 İmamdan Musa K

Beyaz Otel Gerze

Merkez / Gerze / Sinop /
Odalarımızda : Lcd Tv, çift kişilik yatak, klima, minibar, duşlu özel banyo, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri mevcuttur.

Geruze Otel

Merkez / Gerze / Sinop /
Türkiye’nin en kuzey ucunda Sinop’un şirin ilçesi Gerze’de, adını eski mitoloji Gerze ilçesinden alan Geruze Otel, doğayı seven ve yeşillik arayanlar için ideal bir oteldir.

Gerze Apart

Gerze / Sinop /
İşletmemiz, 2017 yılında 6 adet apart şeklinde tasarlanarak inşa edilmiş ve hizmete açılmıştır. Sakin şehrin (Cittaslow) sakin ortamındadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Çeçe Sultan Türbesi Hakkında

Gerze' ye 15 km uzaklıkta Çeçe Köyü' nde bulunan Çeçe Sultan Türbesi, yıllardan bu yana ilçeyi ziyaret edenlerin büyük bir arzuyla görmek istedikleri, dileklerde bulundukları bir ziyaret yeridir. Yapılan araştırmalara göre ,Çeçe Sultan' ın asıl adının Seyyid Muhammed olduğu, Horasan'da yaşadığı, babasının adının Seyyid Abdullah olup, 12 İmamdan Musa Kasım'ın torunu olduğu sanılmaktadır. Yine araştırmalara göre MS.. 1071 yılında Büyük Selçukluların Malazgirt Savaşı' ndan sonra İslam Dini'ni yaymak amacıyla Çeçe Sultan' ın bir grup mücahitle birlikte Anadolu' ya akınlar düzenlediği anlaşılmaktadır.Öyle ki, türbesinde bulunan kılıç ve sancak da bunu kanıtlamaktadır. Çeçe Sultan Türbesi' nin nasıl ve ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgi yoktur.Yalnız türbe içinde Çeçe Sultan'ın kendi ve çocuklarının tabutu ile eşyaları korunmaktadır. Mimari yapısı yontma ve yığma taşlardan yapılmış ve harcı kurudukça sertleşen bir çeşit kum ve kireç karışımı olan Çeçe Sultan Türbesi' nin kapısında tarihi bir geyik boynuzu ile anlamı henüz çözülememiş dekoratif yazılar bulunmaktadır. Türbenin önünde yıllar öncesinden günümüze kadar bağlanmış renk renk çullar içinde saçların bulunduğu bir ''Dilek Ağacı'' ile silindir şeklinde bir ''Dilek Taşı'' da ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır