Yardım

Çatalca Otelleri

En uygun Çatalca otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Yalıköy Deniz Otel

Çok iyi
8.8
Çatalca, İstanbul
İstanbul'un gizli kalmış cenneti Yalıköy'de yepyeni bir tesisle kapılarını misafirlerine açan Yalıköy Deniz Otel, 50 odası ile otel işletmeciliğe yeni bir anlayış katıyor.
Çok iyi
8.8

Podimass Hotel

Normal
6.6
Çatalca, İstanbul
İstanbul'un Karadeniz ile birleşim noktası olan Çatalca-Yalıköy de Otel anlayışının en yeni örneği olan PodiMass Otel Restaurantımız hem Şehircilik hem de Tatil Köyü Otel Anlayışı ile siz değerli misafirlerimize 12 Ay boyunca hizmet vermenin mutluluğunu
Normal
6.6

Haznedar Bungalow Hotel

Çatalca, İstanbul
Her mevsimde 7/24 saat hizmet veren Haznedar Çiftliği olarak siz değerli misafirlerimize Ege ve Akdeniz bölgesine gitmenize gerek kalmadan İstanbulun Çatalça ilçesinde mükemmel bir tatil vaadediyoruz.

Gardan Bungalov

Çatalca, İstanbul
Gardan Bungalov, birbirinden farklı konaklama birimleri ile misafirlerine hizmet vermektedir.

Çatalca

Çatalca, yüzölçümü bakımından İstanbul ilinin en büyük ilçesidir. İstanbul'un batı sınırında kurulmuş bir kent merkezidir. 1865 yılında, Tanzimat sonrası yapılan vilayet düzenlemelerinde Meclis-i İdare-i Liva-yı Zabtiyye'ye bağlanan ilçe, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle vilayet merkezi yapılmıştır. 26 Haziran 1926 tarihli kanunla tekrar ilçe haline getirilerek İstanbul'a bağlanmıştır. Fatih Sultan Mehmet'in "bu şehri Allah'a emanet ettim" dediği Çatalca, stratejik yönden çok önemli bir ilçedir. Antik Çağ'da Trakya'ya adını veren Trak halkının topraklarında Doriscus yakınlarında Ergiske adıyla kurulmuş bir Yunan kolonisinin adı olup, Bizans döneminde Metrai veya Metris, Osmanlı fethi öncesinde Rumlarca Hanice olarak da adlandırılmıştır. İlçenin yüzölçümünün büyük bir çoğunluğu ormanlarla kaplıdır. Sahil uzunluğu 135 km.dir. İl merkezine uzakligi ise 55 km.dir. Güneyde Büyükçekmece'ye, batıda ise Silivri'ye ve Tekirdağ iline komşudur. Doğudaki komşuları, Avcılar, Küçükçekmece ilçeleri ile Gaziosmanpaşa'dır. Yüzölçümü itibarıyla İstanbul'un en büyük ilçesidir. Çatalca'da gezilebilecek yerler arasında; Çatalca Ali Paşa Camii, Ferhatpaşa Çeşmesi, Katırcı Köprüsü, Çatalca Georgios Kilisesi, Dağyenice Alaiye Şehitliği, Kabakça Piknik Alanı, Evcik Plajı, Ormanlı Plajı, Yalıköy Plajı, İnceğiz Mağaraları, Kurşunlugerme Su Kemeri, Mübadele Müzesi ve Çatalca Anıt Ağaçlar'ı bulunmaktadır.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor