Çatalca Otelleri

En uygun Çatalca otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çatalca Otelleri

Genel Bilgi

Çatalca, yüzölçümü bakımından İstanbul ilinin en büyük ilçesidir. İstanbul'un batı sınırında kurulmuş bir kent merkezidir. 1865 yılında, Tanzimat sonrası yapılan vilayet düzenlemelerinde Meclis-i İdare-i Liva-yı Zabtiyye'ye bağlanan ilçe, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle vilayet merkezi yapılmıştır. 26 Haziran 1926 tarihli kanunla tekrar

Podimass Hotel

Çatalca / İstanbul
İstanbul'un Karadeniz ile birleşim noktası olan Çatalca-Yalıköy de Otel anlayışının en yeni örneği olan PodiMass Otel Restaurantımız hem Şehircilik hem de Tatil Köyü Otel Anlayışı ile siz değerli misafirlerimize 12 Ay boyunca hizmet vermenin mutluluğunu

Haznedar Bungalow Hotel

Çatalca / İstanbul
Her mevsimde 7/24 saat hizmet veren Haznedar Çiftliği olarak siz değerli misafirlerimize Ege ve Akdeniz bölgesine gitmenize gerek kalmadan İstanbulun Çatalça ilçesinde mükemmel bir tatil vaadediyoruz.

Mola İstanbul

Selimpaşa / Silivri / İstanbul
Mola İstanbul’da rahatınız için doğayla iç içe tasarlanmış, yöresel mimariye sahip konaklar ve özel tasarım daireler, şehrin çok katlı beton kütlelerinden daralan ruhunuza iyi gelecek.

Legend Otel Tem

Ortaköy / Silivri / İstanbul
Legend Hotel Tem, 51 odası ile hizmet oda & kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.

Plaj Hotel Kumburgaz

Kumburgaz / Büyükçekmece / İstanbul
16 adet deluxe odalı Plaj Hotel Kumburgaz ’da lüks ve konforun birleştiği, deneyimli personelimizin sunmuş olduğu kaliteli hizmeti ve aile ortamını bulacaksınız.

Kumburgaz Apart

Büyükçekmece / İstanbul
Kumburgaz Apart Otel, toplam 12 odasıyla misafirlerine oda kahvaltı ve sadece oda konaklama alternatifi sunar.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çatalca Hakkında

Çatalca Otelleri Çatalca, yüzölçümü bakımından İstanbul ilinin en büyük ilçesidir. İstanbul'un batı sınırında kurulmuş bir kent merkezidir. 1865 yılında, Tanzimat sonrası yapılan vilayet düzenlemelerinde Meclis-i İdare-i Liva-yı Zabtiyye'ye bağlanan ilçe, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle vilayet merkezi yapılmıştır. 26 Haziran 1926 tarihli kanunla tekrar ilçe haline getirilerek İstanbul'a bağlanmıştır. Fatih Sultan Mehmet'in "bu şehri Allah'a emanet ettim" dediği Çatalca, stratejik yönden çok önemli bir ilçedir. Antik Çağ'da Trakya'ya adını veren Trak halkının topraklarında Doriscus yakınlarında Ergiske adıyla kurulmuş bir Yunan kolonisinin adı olup, Bizans döneminde Metrai veya Metris, Osmanlı fethi öncesinde Rumlarca Hanice olarak da adlandırılmıştır. İlçenin yüzölçümünün büyük bir çoğunluğu ormanlarla kaplıdır. Sahil uzunluğu 135 km.dir. İl merkezine uzakligi ise 55 km.dir. Güneyde Büyükçekmece'ye, batıda ise Silivri'ye ve Tekirdağ iline komşudur. Doğudaki komşuları, Avcılar, Küçükçekmece ilçeleri ile Gaziosmanpaşa'dır. Yüzölçümü itibarıyla İstanbul'un en büyük ilçesidir. Çatalca'da gezilebilecek yerler arasında; Çatalca Ali Paşa Camii, Ferhatpaşa Çeşmesi, Katırcı Köprüsü, Çatalca Georgios Kilisesi, Dağyenice Alaiye Şehitliği, Kabakça Piknik Alanı, Evcik Plajı, Ormanlı Plajı, Yalıköy Plajı, İnceğiz Mağaraları, Kurşunlugerme Su Kemeri, Mübadele Müzesi ve Çatalca Anıt Ağaçlar'ı bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır