Çardak Köyü Selçuklu Cami Otelleri

Çardak Köyü Selçuklu Cami otelleri, en uygun Çardak Köyü Selçuklu Cami otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çardak Köyü Selçuklu Cami Otelleri

Genel Bilgi

Milattan sonra 5.yüzyıl da bölgede bulunan Bizanslılar tarafından yapılan tarihi kilisenin, Karamanoğulları Beyliği hakimiyetine girmesiyle, Ürgüp Uçbeyi tarafından camiye çevrildiği belirtiliyor. Osmanlılar döneminde de bölgede azınlık konumuna düşen Hristiyanların, maddi imkanlarının son derece yetersiz olması nedeniyle, Ürgüp kadısı tarafından, Çar

Cappadocia Symbol Hotel

Uçhisar / Kapadokya / Nevşehir
Göreme Milli Parkı içinde, Kapadokya'nın göbeğinde Uçhisar Kalesi'nin eteklerinde yer alan Cappadocia Symbol Hotel eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Pigeon Valley Hotel

Üçhisar / Kapadokya,Nevşehir
Otelimiz Hizmet kalitesini her zaman bir üst seviyeye çıkartarak değerli misafirlerine aile ortamında Kapadokya’nın merkezi Uçhisar'da eşsiz güzellikleri içinde huzurlu bir tatil sunmaktadır.

Uçhisar Stone House

Uçhisar / Kapadokya / Nevşehir
Uçhisar Stone House, müthiş manzarasıyla Uçhisar Güvercinlik vadisi yakınına konumlanmıştır.Otelimizin 6 toplam oda olmak üzere ayrı ayrı özenle dekore edilmiştir, Uçhisar Kale ve Erciyes Dağı manzaralı bir terası ve geniş bir bahçesi bulunmaktadır.

Yıldız Hotel

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
ennetten çıkıp gelmiş bahçesi ile Yıldız Hotel, 2 Bin m²’ye yerleştirilmiş 18 standart ve 3 suit oda; 50 kişilik restorant ile birlikte sessiz ve sakin bir konaklama beklentisi olan tüm konuklarımız için bir kere misafir olunduğunda bir daha vazgeçilme

Kapadokya Lodge Otel

Üçhisar / Kapadokya,Nevşehir
Doğanın güzelliği ve tarihin gizemleriyle yeryüzünün en sıradışı coğrafyalarından biri olan Kapadokya'da, her şeyden önce bu sihirli dünyayı yaşayabileceğiniz özel bir konaklama mekanı seçmelisiniz.

El Nazar Stone Suites

Üçhisar / Kapadokya,Nevşehir
l Nazar Stone Suite, Kapadokya bölgesi'nin giriş kapısı olarak bilinen Uçhisar Kasabası'nda 7 odası ile tamamı ile yeni bir anlayışla avangarde bir şekilde dizayn edilmiş odalar ve içerisinde bölgenin tonlarını, dokusunu taşıyan duvar taş çalışmaları i

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çardak Köyü Selçuklu Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Çardak Köyü Selçuklu Cami Hakkında

Çardak Köyü Selçuklu Cami Otelleri Milattan sonra 5.yüzyıl da bölgede bulunan Bizanslılar tarafından yapılan tarihi kilisenin, Karamanoğulları Beyliği hakimiyetine girmesiyle, Ürgüp Uçbeyi tarafından camiye çevrildiği belirtiliyor. Osmanlılar döneminde de bölgede azınlık konumuna düşen Hristiyanların, maddi imkanlarının son derece yetersiz olması nedeniyle, Ürgüp kadısı tarafından, Çardak köyü camisinin bir bölümünün, kilise olarak ayrılmasının kararlaştırıldığı ve 200 yıldır bu şekilde cami-kilise olarak tarihi yapının kullanıldığı biliniyor. Caminin bu görüntüsü, Osmanlı'nın başka dinden olan insanlara karşı gösterdiği hoşgörüsünün dünya çapındaki en büyük örneğini oluşturduğu belirtiliyor. Hıristiyanların 1924 yılındaki mübadelenin ardından Yunanistan'a göç etmeleri ile birlikte cami-kilisenin ortadaki ara bağlantı duvarı yıkılarak tamamen camiye dönüştürülmüştür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır