Çardak Köyü Selçuklu Cami Otelleri

En uygun Çardak Köyü Selçuklu Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çardak Köyü Selçuklu Cami Otelleri

Genel Bilgi

Milattan sonra 5.yüzyıl da bölgede bulunan Bizanslılar tarafından yapılan tarihi kilisenin, Karamanoğulları Beyliği hakimiyetine girmesiyle, Ürgüp Uçbeyi tarafından camiye çevrildiği belirtiliyor. Osmanlılar döneminde de bölgede azınlık konumuna düşen Hristiyanların, maddi imkanlarının son derece yetersiz olması nedeniyle, Ürgüp kadısı tarafından, Çar

Uçhisar Kaya Hotel

Uçhisar / Kapadokya / Nevşehir
Doğanın insanlığa armağan ettiği en güzel yerüstü cennetlerinden biri olan Kapadokya, eşsiz güzellikleri ve olağanüstülüğü ile sizleri büyüleyecek.

Faruk's Uchisar Castle Panaroma House

Üçhisar / Kapadokya,Nevşehir
Faruk's Uchisar Castle Panaroma House 1+1 65 m² bir dairedir. Evcil hayvan dostudur.

Calina Otel

Kapadokya / Nevşehir
Calina Hotel, otantik atmosferi ile değerli misafirlerine hizmet vermektedir.

Pigeon Valley Hotel

Üçhisar / Kapadokya,Nevşehir
Otelimiz Hizmet kalitesini her zaman bir üst seviyeye çıkartarak değerli misafirlerine aile ortamında Kapadokya’nın merkezi Uçhisar'da eşsiz güzellikleri içinde huzurlu bir tatil sunmaktadır.

Cozy Villa Cappadocia

Uçhisar / Kapadokya / Nevşehir
Cozy Villa ailesi olarak sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

Ramada by Wyndham Cappadocia

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Ürgüp'te yer alan Ramada Kapadokya'nın SPA-sağlıklı yaşam merkezi ve alakart restoranı vardır. Wi-Fi erişimi ve ücretsiz otopark ücretsizdir. Göreme Açık Hava Müzesi tesise 2 km uzaklıktadır. Odalar düz ekran TV, klima ve minibar ile donatılmıştır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çardak Köyü Selçuklu Cami Hakkında

Çardak Köyü Selçuklu Cami Otelleri Milattan sonra 5.yüzyıl da bölgede bulunan Bizanslılar tarafından yapılan tarihi kilisenin, Karamanoğulları Beyliği hakimiyetine girmesiyle, Ürgüp Uçbeyi tarafından camiye çevrildiği belirtiliyor. Osmanlılar döneminde de bölgede azınlık konumuna düşen Hristiyanların, maddi imkanlarının son derece yetersiz olması nedeniyle, Ürgüp kadısı tarafından, Çardak köyü camisinin bir bölümünün, kilise olarak ayrılmasının kararlaştırıldığı ve 200 yıldır bu şekilde cami-kilise olarak tarihi yapının kullanıldığı biliniyor. Caminin bu görüntüsü, Osmanlı'nın başka dinden olan insanlara karşı gösterdiği hoşgörüsünün dünya çapındaki en büyük örneğini oluşturduğu belirtiliyor. Hıristiyanların 1924 yılındaki mübadelenin ardından Yunanistan'a göç etmeleri ile birlikte cami-kilisenin ortadaki ara bağlantı duvarı yıkılarak tamamen camiye dönüştürülmüştür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır