Çankaya Müze Köşk Otelleri

En uygun Çankaya Müze Köşk otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çankaya Müze Köşk Otelleri

Genel Bilgi

Atatürk Müze Köşkü olarak adlandırılan bina, Cumhurbaşkanlığı kompleksi içindeki ilk yapıdır.Ankaralı bir Ermeni tüccar tarafından 1800’ lü yılların son çeyreğinde yaptırılan ve sonrasında kentin zengin ailelerinden Bulgurzadeler’in eline geçen Kasapyan Köşkü olarak bilinen bağevi, Ankara Müftüsü Rıfat Efendi'nin gayretleriyle halk arasında toplanan 4

City Hotel Residence

Merkez / Çankaya / Ankara
City Hotel Residence, 30 oda ve 4 kattan oluşmaktadır. Hizmetimizle müşteri memnuniyetinin esas olduğu otelimizde sizleri de ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Vivaldi Park Hotel

Çankaya / Ankara
Vivaldi Park Hotel'in en temel amacı; siz değerli misafirlerimize beklentilerine uygun olarak en kısa sürede en kaliteli hizmeti verebilmektir.

RZA Hotel

Çankaya / Ankara
Tesisimiz toplamda 38 odadan oluşmaktadır. Restorant, kafeterya, oda servisimiz vardır.

Büyükhanli Park Hotel

Çankaya / Ankara
Ankaranın seçkin semti Çankayada yer alan Büyükhanlı Park Hotel, merkezi konumu ve sunduğu olanaklar ile hem iş hem turizm odaklı seyahat edenlere güzel bir konaklama fırsatı sunuyor.

Grand Nora Hotel

Çankaya / Ankara
Grand Nora Hotel, 9 süit, 21 standart olmak üzere toplamda 30 odası bulunmaktadır.

Park 12

Çankaya / Ankara
Ücretsiz WI-FI erişiminden yararlanabileceğiniz Park 12.Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 2,7 km uzaklıktadır. Tesis bünyesindeki özel otopark ücretsizdir. Tüm konsolosluklar'a yakın olması misafirlerimize ekstra kolaylık sağlamaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çankaya Müze Köşk Hakkında

Çankaya Müze Köşk Otelleri Atatürk Müze Köşkü olarak adlandırılan bina, Cumhurbaşkanlığı kompleksi içindeki ilk yapıdır.Ankaralı bir Ermeni tüccar tarafından 1800’ lü yılların son çeyreğinde yaptırılan ve sonrasında kentin zengin ailelerinden Bulgurzadeler’in eline geçen Kasapyan Köşkü olarak bilinen bağevi, Ankara Müftüsü Rıfat Efendi'nin gayretleriyle halk arasında toplanan 4500 lira bağış sayesinde Bulgurzade Tevfik Efendi’den alınır ve Mustafa Kemal’e hediye edilir. Mustafa Kemal, Ziraat Mektebi ve Direksiyon binasından sonra, Ankara’daki yıllarını 1921 yılında yerleştiği bu bağ evinde sürdürür.Atatürk, bugün müze olan Köşkte, Kurtuluş Savaşı’ nın sıkıntılı günleriyle Cumhuriyet döneminin mutlu günlerini birlikte yaşadı. Annesi Zübeyde Hanım ve eşi Latife Hanım da bir süre burada oturdular. Kasapyan Köşkü, 1924 yılında Mimar Vedat ve Mimar Arif Hikmet Beylerin yaptığı ilavelerle bugünkü durumuna getirildi.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır