Bolu Müzesi Otelleri

En uygun Bolu Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Bolu Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Bolu Müzesi,teşir ve tanzim çalışmaları bitirilerek 1981 tarihinde ziyarete açılmıştır.1999 tarihinde yaşanan depremden etkilenen müze,onarım ve tadilat çalışmalarından sonra 2006 yılında tekrar ziyarete açılmıştır.Şuan da içerisinde,2935 adet arkeolojik, 1682adet etnografik ve 11364 adet de sikke olmak üzere toplam 15981 adet eser bulunmaktadır.Müze

Bolu Grand Köroğlu Otel

Merkez / Bolu
Bolu'nun tam merkezinde; ama gürültüden uzak bir lokasyonda 2019 yılında hizmete giren otelimiz delüks oda ve süitlerimizde misafirlerini ağırlamaktadır.

Aydogdu Suit

Merkez / Bolu
Tüm dairelerimiz dogal gazli olup 24 saat sicak su, kapali otopark hizmetimiz vardir. Sinirsiz Wi-Fi mevcuttur.

Bolu City Otel

Merkez / Bolu
Bolu City Otel'de açık büfe kahvaltı hizmeti verilmekte olup, kapalı otopark mevcuttur. 24 saat oda servisi hizmeti ve otel içerisinde mini market mevcuttur.

Bolu Suit Otel

Merkez / Bolu
Modern tarzda döşenmiş 28 adet konforlu odası, 70 kişilik modern şekilde döşenmiş restoranımızda sabah kahvaltılarınızı eşsiz bir keyfe dönüştürmek için açık büfe kahvaltı olarak hizmetinizdedir.

Matışlar Konağı Butik Otel

Merkez / Bolu
Huzurlu ve tarih kokan bir deneyim...

Özkanlar Apart

Merkez / Bolu
Bolu'daki eviniz 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 kendinden mutfaklı daireler 2,3,4,5,6 ve 8 kişi kapasiteledir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Bolu Müzesi Hakkında

Bolu Müzesi  Otelleri Bolu Müzesi,teşir ve tanzim çalışmaları bitirilerek 1981 tarihinde ziyarete açılmıştır.1999 tarihinde yaşanan depremden etkilenen müze,onarım ve tadilat çalışmalarından sonra 2006 yılında tekrar ziyarete açılmıştır.Şuan da içerisinde,2935 adet arkeolojik, 1682adet etnografik ve 11364 adet de sikke olmak üzere toplam 15981 adet eser bulunmaktadır.Müze; arkeoloji salonu ve etnografya salonu olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Arkeoloji Salonu ;Roma ve Bizans dönemlerine ait mermer, cam, maden,mermer heykeller, ve cam mezar hediyeleri ve pişmiş topraktan yapılmış eserler bulunmaktadır.Grek, Roma, Bizans ve İslami kültürlere ait bronz, gümüş ve altın sikkelerin sergilendiği zengin bir sikke bölümü de bulunmaktadır. Etnografya Salonu;Mudurnu oyaları, Bolu’da kına gecesi, eski Bolu evi mutfağı ve oturma odalarının canlandırıldığı bölümler, ziynet eşyaları, dini eserler, silah koleksiyonu ve çeşitli dokumalardan oluşan eserler bulunmaktadır.Eserler 20.yüzyıla tarihlenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır