Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Otelleri

En uygun Ayazma (Faneromeni) Kilisesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

Günümüzde zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan İon sütunlu Fenoremeni Kilisesi, ortadokslarca içindeki kutsal su nedeniyle ’’Ayazma’’ olarak anılmaktadır. Ayazma Kilisesinin kuruluşuyla ilgili bir öyküsü vardır. Kilise yapılmadan önce bir kız çocuğu sürekli tekrarlanan hep aynı rüyayı görmeye başlamıştır. Meryem Ana yerden fışkıran bir sudan sürekl

Macaron Konağı Otel

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Macaron Konağı Butik Otel, Ayvalık merkezde sayılı tarihi binalarından birinin restorasyonu ile günümüz konforu, keyifli bahçesi ile dört mevsimi farklı renk ve tatlarda yaşatıyor.

Ayazma Otel

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Tarihi bir mekandır en alt katımızda bir şömine bulunur ve bir balkonumuz vardır denizi direkman görebileceğiniz ayriyetten de meydana çok yakın bir konuma sahiptir.

Alancha Boutique Otel

Ayvalik Merkez / Ayvalik / Balikesir
Alancha Boutique Otel, tarihi bir konak olan binamız restorasyonu sırasında tüm tarihi özellikleri korunarak yenilenmiştir. Otantik tasarımımız misafirlerimiz için ayrı deneyim sunmaktadır.

Tante Rosa

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Tante Rosa, modern romantik bir butik pansiyondur. 6 odalı ev sıcaklığında bir aile işletmesidir. 2019 da açıldığı için her şey yepyenidir. Ayrıca muhteşem deniz ve orman manzaralı bir terasa sahiptir.

Ayvalık Pansiyon

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Ayvalık Pansiyon, şık ve modern dizaynı ile misafirlerine ev sıcaklığında keyifli bir konaklama sunmaktadır.

Ege Sade Otel

Ayvalik Merkez / Ayvalik / Balikesir
Ege Sade Otel 2 katlı, 10 odalı küçük bir oteldir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Hakkında

Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Otelleri Günümüzde zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan İon sütunlu Fenoremeni Kilisesi, ortadokslarca içindeki kutsal su nedeniyle ’’Ayazma’’ olarak anılmaktadır. Ayazma Kilisesinin kuruluşuyla ilgili bir öyküsü vardır. Kilise yapılmadan önce bir kız çocuğu sürekli tekrarlanan hep aynı rüyayı görmeye başlamıştır. Meryem Ana yerden fışkıran bir sudan sürekli su içer ve yanında bulunan kıza da içirirmiş. Sürekli gördüğü bu rüyayı aile büyüklerine anlatmış, onlarda bunun bir işaret olabileceğini düşünmüşlerdir. Kızın rüyasında görülen yer kazılmış ve ortaya bir su kaynağı çıkmıştır. Bunun üzerine şehrin yöneticilerine duruma anlatmışlar ve onlar da aynı yerde bir kilise yapılmasına karar vermişlerdir. Böylece yeni yapılan kiliseye kutsal su anlamına gelen “Ayazma” veya “Feneromeni” ismi verilmiştir.Kilisenin girişindeki bir alınlık üzerinde 1890 tarihi yazılıdır.Kilisenin yapı üslubu da XIX.yüzyılın sonlarına işaret etmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır