Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Otelleri

Ayazma (Faneromeni) Kilisesi otelleri, en uygun Ayazma (Faneromeni) Kilisesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

Günümüzde zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan İon sütunlu Fenoremeni Kilisesi, ortadokslarca içindeki kutsal su nedeniyle ’’Ayazma’’ olarak anılmaktadır. Ayazma Kilisesinin kuruluşuyla ilgili bir öyküsü vardır. Kilise yapılmadan önce bir kız çocuğu sürekli tekrarlanan hep aynı rüyayı görmeye başlamıştır. Meryem Ana yerden fışkıran bir sudan sürekl

Macaron Konağı Otel

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Macaron Konağı Butik Otel, Ayvalık merkezde sayılı tarihi binalarından birinin restorasyonu ile günümüz konforu, keyifli bahçesi ile dört mevsimi farklı renk ve tatlarda yaşatıyor.

Ayazma Otel

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Tarihi bir mekandır en alt katımızda bir şömine bulunur ve bir balkonumuz vardır denizi direkman görebileceğiniz ayriyetten de meydana çok yakın bir konuma sahiptir.

Tante Rosa

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Tante Rosa, modern romantik bir butik pansiyondur. 6 odalı ev sıcaklığında bir aile işletmesidir. 2019 da açıldığı için her şey yepyenidir. Ayrıca muhteşem deniz ve orman manzaralı bir terasa sahiptir.

Otel Gülayvalik

Ayvalik / Balikesir
Ayvaligi tanimak istiyorsaniz, baslangiç noktaniz otelimiz olsun...

Amphora Otel

Sarimsakli / Ayvalik / Balikesir
Tesiste bulunan 56 odanın tamamında; telefon, balkon, banyo, duş, klima, saç kurutma makinesi, televizyon, uydu yayını, WC gibi olanaklar bulunuyor.

Elisa Otel Ayvalık

Merkez / Ayvalik / Balikesir
Ege Bölgesi Bölgesi'ndeki Ayvalık'ta, Petra'dan 46.5 km uzaklıkta yer alan Elisa Hotel, açık yüzme havuzu ve deniz manzarası sunmaktadır. Otelde mevsimlik bir açık yüzme havuzu ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır ve konuklar restoranda yemek yiyebilir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Hakkında

Ayazma (Faneromeni) Kilisesi Otelleri Günümüzde zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan İon sütunlu Fenoremeni Kilisesi, ortadokslarca içindeki kutsal su nedeniyle ’’Ayazma’’ olarak anılmaktadır. Ayazma Kilisesinin kuruluşuyla ilgili bir öyküsü vardır. Kilise yapılmadan önce bir kız çocuğu sürekli tekrarlanan hep aynı rüyayı görmeye başlamıştır. Meryem Ana yerden fışkıran bir sudan sürekli su içer ve yanında bulunan kıza da içirirmiş. Sürekli gördüğü bu rüyayı aile büyüklerine anlatmış, onlarda bunun bir işaret olabileceğini düşünmüşlerdir. Kızın rüyasında görülen yer kazılmış ve ortaya bir su kaynağı çıkmıştır. Bunun üzerine şehrin yöneticilerine duruma anlatmışlar ve onlar da aynı yerde bir kilise yapılmasına karar vermişlerdir. Böylece yeni yapılan kiliseye kutsal su anlamına gelen “Ayazma” veya “Feneromeni” ismi verilmiştir.Kilisenin girişindeki bir alınlık üzerinde 1890 tarihi yazılıdır.Kilisenin yapı üslubu da XIX.yüzyılın sonlarına işaret etmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır