Ayaş Antik Kenti Otelleri

En uygun Ayaş Antik Kenti otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ayaş Antik Kenti Otelleri

Genel Bilgi

Mersin'e 55 km. uzaklıkta, Erdemli - Silifke karayolu üzerindedir. Kent önce ada üzerinde kurulmuş, daha sonra Roma ve Bizans döneminde bugünkü Ayaş köyünün bulunduğu yerde gelişmiştir. Başlıca kalıntıları tiyatro, tapınak, liman kompleksi, su deposu ve su kemeri, hamamlar, lahitler, anıt mezarlar ile Bizans döneminden kalma bazilikalardır. Kapadokya

Truva Apart Otel

Erdemli / Mersin
Truva Apart Otel kurulduğu günden beri siz değerli misafirlerimizin ve değerli acentalarımızın katkılarıyla her geçen gün kendini yenileyerek doğu Akdeniz'de parlayan bir yıldız oldu.

Servet Apart Yemişkumu

Ayaş / Erdemli / Mersin
Servet Apart Otel Yemişkumu toplam 10 adet 1+1 apart odasıyla hizmet veren aile işletmesidir.

Mavi Beyaz Butik Otel

Ayaş / Erdemli / Mersin
Mavi Beyaz Otel & Beach Club Otelimiz Mersin iline bağlı Erdemli ilçesinin Ayaş Mahallesi’nde hizmet vermektedir. Mersin Antalya yolunun 55. kilometresinde Adana Hava limanı’na 115 kilometre uzaklıktadır. Otelimiz kendine has özel bir plaja sahiptir.

Servet Motel

Ayaş / Erdemli / Mersin
Tesisimiz toplamda 15 odadan oluşmaktadır. Odalarda; Wi-fi, Tv, klima, mini buzdolabı, gardrop, deniz manzaralı balkon, banyo, duş, buklet malzemeleri, 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Can Otel

Ayaş / Erdemli / Mersin
Mersin'in Ayaş ilçesinde bulunan otelimizde kendimize özel plajımız bulunmaktadır. Otelimizde havuz bulunmamaktadır. Kendimize ait plajımızda şemsiye ve şezlong ücretsiz olarak kullanılır.

Davut Otel

Erdemli / Mersin
Davut Otel,15 odasıyla butik otel konseptiyle hizmet vermektedir. Akdeniz'in incisi Mersin ilinin Erdemli ilçesine bağlı Ayaş beldesinde bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ayaş Antik Kenti Hakkında

Ayaş Antik Kenti Otelleri Mersin'e 55 km. uzaklıkta, Erdemli - Silifke karayolu üzerindedir. Kent önce ada üzerinde kurulmuş, daha sonra Roma ve Bizans döneminde bugünkü Ayaş köyünün bulunduğu yerde gelişmiştir. Başlıca kalıntıları tiyatro, tapınak, liman kompleksi, su deposu ve su kemeri, hamamlar, lahitler, anıt mezarlar ile Bizans döneminden kalma bazilikalardır. Kapadokya Kralı Arkeolos'un sarayının ada üzerinde olduğu söylenir. Ada ile kara arasında deniz, zamanla dolarak bugünkü duruma gelmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır