Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Otelleri

Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi otelleri, en uygun Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül-18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı"olarak kullanılan yapı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok özel bir yere sahiptir. Bina 1892 yılında Sivas Valisi Mazlum Paşazade Mehmet Memduh Bey tarafından Mülki İdadi Binası olarak yaptırılmıştır. 19.yy. Geç Osmanlı mimarisine ör

Savona Otel

Merkez / Sivas
Otelimiz birçok Anadolu medeniyetine ev sahipliği yapmış şehrimizin tam merkezinde, tarihi ve turistik mekanlara çok kısa yürüme mesafesinde konumlanmıştır.

İstasyon Loft Hotel

Merkez / Sivas
Sivas’ta, Sivas Kalesi'ne 500 metre mesafede yer alan İstasyon Loft Hotel, klimalı odaları ve özel otoparkıyla hizmet vermektedir. Tüm odalarda düz ekran TV, ayrıca bazılarında yoğun bir günün ardından dinlenebileceğiniz oturma alanı vardır.

Sultan Otel & Restaurant

Merkez / Sivas
Öncelikle gelecek olan misafirlerimizi SİVAS SULTAN OTEL işletmeciliği olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Fiyatlarımız 30.12.2013 tarihine kadar geçerlidir.

Sivas Köşk Otel

Merkez / Sivas
Şehrin merkezinde, aynı zamanda tarih ve kültürün göbeğindeki konumumuzla sizlere hizmetin en iyisini sunuyoruz.

4 Eylül Otel

Merkez / Sivas
Otelimiz giris olmak üzere 9 kattan olusur.Bir lobi ve ana asansör olmak üzere 2 adet asansör hizmete sunulmustur.Reception,dinlenme yeri ,muhasebe müdüriyet,lobi mutfagi ve lavabo birimleridir...

Sivas Royal Otel

Merkez / Sivas
Şehir merkezinde konumlanan Sivas Royal Otel, misafirlerine modern şekilde dekore edilmiş bir tesiste konaklama imkanı sunuyor. Konumu itibariyle kolay ulaşım sağlayan tesis, hem iş hem de turistik gezilerde konforlu bir tatil vadediyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Hakkında

Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Otelleri Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül-18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı"olarak kullanılan yapı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok özel bir yere sahiptir. Bina 1892 yılında Sivas Valisi Mazlum Paşazade Mehmet Memduh Bey tarafından Mülki İdadi Binası olarak yaptırılmıştır. 19.yy. Geç Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden yapı, üç katlı olup iç avluludur. Taş ve ahşap malzeme ağırlıklı olarak kullanılmıştır. 1930 yılında kapsamlı bir tadilat görmüştür. Müzede; Etnografik Eserler Bölümü, Silah Seksiyonu, A. Turan Türkeroğlu (Hacı Beslen) Odası, Kilim Seksiyonu, Sivas Başodası, Bakır Eserler Bölümü, Tekke Eşyaları Bölümü, Giysiler ve El İşlemeleri gibi sergi alanları yer almaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır