Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Otelleri

En uygun Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül-18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı"olarak kullanılan yapı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok özel bir yere sahiptir. Bina 1892 yılında Sivas Valisi Mazlum Paşazade Mehmet Memduh Bey tarafından Mülki İdadi Binası olarak yaptırılmıştır. 19.yy. Geç Osmanlı mimarisine ör

Savona Otel

Merkez / Sivas
Otelimiz birçok Anadolu medeniyetine ev sahipliği yapmış şehrimizin tam merkezinde, tarihi ve turistik mekanlara çok kısa yürüme mesafesinde konumlanmıştır.

Sultan Otel & Restaurant

Merkez / Sivas
Öncelikle gelecek olan misafirlerimizi SİVAS SULTAN OTEL işletmeciliği olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Fiyatlarımız 30.12.2013 tarihine kadar geçerlidir.

Sivas Köşk Otel

Merkez / Sivas
Şehrin merkezinde, aynı zamanda tarih ve kültürün göbeğindeki konumumuzla sizlere hizmetin en iyisini sunuyoruz.

4 Eylül Otel

Merkez / Sivas
Otelimiz giris olmak üzere 9 kattan olusur.Bir lobi ve ana asansör olmak üzere 2 adet asansör hizmete sunulmustur.Reception,dinlenme yeri ,muhasebe müdüriyet,lobi mutfagi ve lavabo birimleridir...

Sivas Buruciye Otel

Merkez / Sivas
Sivas şehir merkezindeki Buruciye Hotel, Sivas Tren İstasyonu'na 2 km uzaklıktadır. Otelde kapalı yüzme havuzuna sahip bir spa merkezi, ücretsiz Wi-Fi erişimi ve içerisinde uydu TV ile klima bulunan odalar yer almaktadır.

Sivas Büyük Otel

Merkez / Sivas
Ev ortamının rahatlığından ödün vermek istemeyen misafirlerimiz için özenle hazırlanmış her türlü lüks ve konforun sunulduğu odalarımıza sizleride bekliyoruz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Hakkında

Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi Otelleri Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül-18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı"olarak kullanılan yapı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok özel bir yere sahiptir. Bina 1892 yılında Sivas Valisi Mazlum Paşazade Mehmet Memduh Bey tarafından Mülki İdadi Binası olarak yaptırılmıştır. 19.yy. Geç Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden yapı, üç katlı olup iç avluludur. Taş ve ahşap malzeme ağırlıklı olarak kullanılmıştır. 1930 yılında kapsamlı bir tadilat görmüştür. Müzede; Etnografik Eserler Bölümü, Silah Seksiyonu, A. Turan Türkeroğlu (Hacı Beslen) Odası, Kilim Seksiyonu, Sivas Başodası, Bakır Eserler Bölümü, Tekke Eşyaları Bölümü, Giysiler ve El İşlemeleri gibi sergi alanları yer almaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır