Arasta Çarşısı Otelleri

Arasta Çarşısı otelleri, en uygun Arasta Çarşısı otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Arasta Çarşısı Otelleri

Genel Bilgi

Arasta el sanatları alanında çeşitli eşyaların satıldığı çarşıdır. İstanbul’da Sultanahmet Camisi’nin hemen arkasındaki caddede yer alır. Çarşıda yetmişten fazla dükkân olup; Osmanlı zamanında sipahilerin malzemeleri satılmasından dolayı, Sipahiler Çarşısı olarak da anılmıştır. Çarşıu eski kalıntılardan temizlenerek geniş bir onarımdan geçirildikten

Nobel Hostel

Fatih / İstanbul
Otelimizin 24 saat açık resepsiyonundaki personel bisiklet ve araba kiralama hizmeti sunabilir, Atatürk Uluslararası Havaalanı'na (14 km) servis ayarlayabilir. Resepsiyon personeli ayrıca çamaşır yıkama ve kuru temizleme hizmetleri de sunabilir.

Blue House Hotel Sultanahmet

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Marmara Denizi manzaralı Terrace Marmara Restaurant, Osmanlı mutfağından alakart menü seçenekleriyle hizmet vermektedir. Garden Restaurant'ta açık büfe kahvaltı servis edilmektedir.

Armagrandi Spina Hotel

Sultanahmet / Fatih / Istanbul
Sultanahmet'te yer alan otel, Sultanahmet Camii ve Ayasofya arasinda özel bir konuma sahiptir. Hotel'de ücretsiz kablosuz internet erisim alani bulunmaktadir.Yenilenmis bu otel 19. yüzyildan kalma bir sehir evinde hizmet verir.

Arasta Butik Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Arasta Hotel, ücretsiz Wi-Fi erişimine sahiptir ve tarihi Sultanahmet'in merkezinde uygun fiyatlı konaklama olanağı sunmaktadır. Sultanahmet Camii'ne ve Ayasofya'ya yakındır. Arasta, aile tarafından işletilen bir oteldir.

Sultanahmet Palace Hotel

Fatih / İstanbul
Sultanahmet Palace Hotel'e adımınızı attığınız anda zamanda yolculuk yaptığınızı hissediyorsunuz. Otelimiz tarihi dokuya saygı duyan eklektik mimari tarzı ile Bizans ve Osmanlı estetik güzelliğinin her köşesini yansıtan bir butik oteldir.

Hotel Broken Column

Fatih / İstanbul
Sultanahmet Camii'ne sadece 200 metre mesafede yer alan bu modern tasarım otel, Marmara Denizi manzaralı bir çatı restoranına sahiptir. Tesis minibar ve ücretsiz Wi-Fi içeren odalar sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Arasta Çarşısı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Arasta Çarşısı Hakkında

Arasta Çarşısı Otelleri Arasta el sanatları alanında çeşitli eşyaların satıldığı çarşıdır. İstanbul’da Sultanahmet Camisi’nin hemen arkasındaki caddede yer alır. Çarşıda yetmişten fazla dükkân olup; Osmanlı zamanında sipahilerin malzemeleri satılmasından dolayı, Sipahiler Çarşısı olarak da anılmıştır. Çarşıu eski kalıntılardan temizlenerek geniş bir onarımdan geçirildikten sonra yapılan Arasta Çarşısı, her iki yanı geleneksel hediyelik halı, kilim, seyahat hatırası, iznik çinileri, boyun atkısı eşya türünden ürünler satan, güzel dükkânlarla dolu dar bir sokaktır. Bu bölgede 1930’lu yıllarda yapılan kazılarda, Bizans Sarayı’na ait mozaikler bulunca, bölgenin saray kompleksine ait olduğu ispatlanmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır