Ankara Roma Hamamı Müzesi Otelleri

Ankara Roma Hamamı Müzesi otelleri, en uygun Ankara Roma Hamamı Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ankara Roma Hamamı Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Türkiye' nin başkentliğini yapan Ankara, Roma Hamamı Açık Hava Müzesi' ni Ulus ilçesinde bulundurmaktadır. Gezilecek yerler açısından oldukça zengin olan Ankara'daki bu açık hava müzesi, Roma dönemindeki antik kentlerin en vazgeçilmez hamamlarını sunmaktadır. 1938 yılında Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü' nün yapmış olduğu kazıl

Spor Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
1991 yılında Ulus Rüzgarlı Plevne Sokak No:6 adresinde; siz müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır. Kuruluşundan bu yana 14 yıllık tecrübesiyle hizmetine devam etmektedir. Hergeçen gün hizmet kalitemizi artırmaya çalışmaktayız.

Elif Otel

Altindag Merkez / Altindag / Ankara
Elif Otel toplam 110 yatak kapasiteli olup, açik büfe kahvalti sunmaktadir. Bütün odalarinda banyo, klima, TV olup, 50 kisilik otoparki mevcuttur.

Royal Carine Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
Royal Carine Otel ; Siz değerli misafirlerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek farklı oda tiplerinde 112 odaya sahiptir. İster iş gezisi ister seyahat amaçlı olsun mutlaka aradığınız özellikleri otelimizde bulacaksınız.

Grand Duman Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
Deneyimli güler yüzlü personeliyle evinizdeki sıcaklığı siz değerli misafirlerimize sunmayı amaç edinmiş Grand Duman Hotel Ankara'mızın Ulus Çankırı Caddesi üzerindedir.

İnci Otel

Ulus / Altindağ / Ankara
35 konuk odası (bunların 8 tanesi çift kişilik oda) bulunuyor. Otelin ücretsiz otoparkına otomobilinizi park edebilirsiniz. Değerli eşyalarınızı muhafaza edilmek üzere resepsiyona teslim edebilirsiniz.

Yeni Bahar Otel

Ulus / Altindag / Ankara
Ankara'da Ankara Kalesi'ne 900 metre mesafede bulunan Yeni Bahar Otel, ücretsiz WiFi erisimi ve ücretsiz özel otopark sunmaktadir. Konuklar tesis bünyesindeki restoranda yemeklerin tadini çikarabilirler.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ankara Roma Hamamı Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Ankara Roma Hamamı Müzesi Hakkında

Ankara Roma Hamamı Müzesi Otelleri Türkiye' nin başkentliğini yapan Ankara, Roma Hamamı Açık Hava Müzesi' ni Ulus ilçesinde bulundurmaktadır. Gezilecek yerler açısından oldukça zengin olan Ankara'daki bu açık hava müzesi, Roma dönemindeki antik kentlerin en vazgeçilmez hamamlarını sunmaktadır. 1938 yılında Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü' nün yapmış olduğu kazılan sonucunda bir kısmı çıkarılan hamamların, 1939-1940 yıllarında hemen hemen hepsi gün ışığına çıkarılmıştır. Tarihi açıdan değer taşına bu hamamlar, Frigidarium (soğuk kısım), Tepidarium (ılık kısım) ve Caldarium (sıcak kısım) gibi kısımlardan oluşmaktadır ve her kısım görülmeye değer niteliktedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır