Alipaşa Çarşısı(Kapalı Çarşı) Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Alipaşa Çarşısı(Kapalı Çarşı) Otelleri

Genel Bilgi

Kapalı çarşı olarakda bilinen Ali Paşa Çarşısı Sadrazam Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından 1569 yılında Mimar Sinan'a yaptırılmıştır.Edirne'nin ticari hayatı bakımından yerli yabancı turistlerin akınına uğrayan Alipaşa Çarşısı'nda 130 dükkan ve 6 kapı bulunmaktadır.Altı kapının ilk ikisi iki ucunda olup, ortadaki iki yöne açılır ve ortakapı olarak bil

Ramada Hotel by Wyndham Edirne

Merkez / Edirne
Ramada Hotel & Suites Edirne; kusursuz hizmet anlayışı ile Ramada kalitesini birleştirerek misafirlerine konforlu bir konaklama hizmeti sunuyor.

Hotel Şimşek

Merkez / Edirne
Turizm alaninda yuksek ogrenimini tamamlamis, guleryuzlu, bilgili ve deneyimli Hotel simsek calisanlari, konukseverligi ust basamaklara tasima ilkesiyle hizmet veriyor.

Balkan Otel

Merkez / Edirne
Edirne şehir merkezinde yer alan Balkan Hotel, 30 odasıyla hizmet veriyor. Balkan Hotel'in tüm odalarında klima, özel bir banyo, 24 saat sıcak su, TV ve sınırsız internet erişimi mevcut.

A Plus Edirne

Merkez / Edirne
Edirne'de bulunan A Plus, Selimiye Camii'ne 2,6 km mesafededir. Sweti George Bulgar Kilisesi de 2,6 km uzaklıktadır. Tesisin genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi sunulmaktadır.

Margi Hotel

Merkez / Edirne
Otel ücretsiz Wi-Fi ve spa olanaklarının yanı sıra düz ekran TV ve elektrikli su ısıtıcı bulunan klimalı odalar sunmaktadır. Hotel Margi'nin tüm odaları modern dekorasyona ve çay-kahve yapma imkanına sahiptir.

Trakya 22 Apartments

Merkez / Edirne
Konaklama birimlerinin hepsinde uydu TV mevcuttur. Mutfak fırınla donatılmıştır. Mikrodalga fırın, buzdolabı, set üstü ocak ve elektrikli su ısıtıcısı da bulunmaktadır. Nevresimler temin edilmektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Alipaşa Çarşısı(Kapalı Çarşı) Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Alipaşa Çarşısı(Kapalı Çarşı) Hakkında

Alipaşa Çarşısı(Kapalı Çarşı) Otelleri Kapalı çarşı olarakda bilinen Ali Paşa Çarşısı Sadrazam Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından 1569 yılında Mimar Sinan'a yaptırılmıştır.Edirne'nin ticari hayatı bakımından yerli yabancı turistlerin akınına uğrayan Alipaşa Çarşısı'nda 130 dükkan ve 6 kapı bulunmaktadır.Altı kapının ilk ikisi iki ucunda olup, ortadaki iki yöne açılır ve ortakapı olarak bilinir. Diğer ikisi de doğuya bakar. Güneyindeki kapı (İğneciler ve Balıkpazarı Kapısı) Direkler Çarşısı'na açılır. Dış duvarlar kesme taşla örülü olup üstü tuğladır. 300 m. uzunluğundadır.29 Eylül 1992 yılında elektrik kontağından çıkan yangın sonucu çarşı harab hale gelmiştir. O dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in önayak olmasıyla çarşı 5 yıl süren onarımdan sonra 25 Kasım 1997 tarihinde tekrar hizmete açılmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır