Alanya Kalesi Otelleri

Bu yerdeki 120 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Alanya Kalesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Denizden ve karadan zor ulaşılabilirliği ve doğal korunaklı oluşu nedeniyle tarih boyunca kesintisiz yerleşim görmüş olan Alanya Kalesi, Anadolu'yu süsleyen yüzlerce kaleden bugün ayakta kalabilmiş, en iyi korunmuş Ortaçağ kalelerinden birisidir. Kale, 6,5 km'yi bulan surlarının uzunluğu, 140'ı bulan burçları, içindeki 400'e yakın sarnıcı, görkemli, y

Bella Vista Suit Hotel

Alanya Kalesi / Alanya / Antalya /
Dünyaca ünlü Kleopatra Plaji manzarasina sahip tesis, plaj manzarasi sunan pek çok odasi ve güler yüzlü hizmeti ile sehir merkezine 250 m mesafededir.

Hotel Villa Turka

Merkez / Alanya / Antalya /
Antalya?nın popüler tatil merkezi Alanya?da yer alan Otel Villa Turka, misafirlerini 150 yıllık, ihtişamlı bir kale konağında ağırlıyor. Tesis, nefes kesici güzellikte bir Akdeniz manzarasını misafirlerin önüne seriyor.

Lemon Villa Butik Hotel

Merkez / Alanya / Antalya /
Özel plaja sadece 150 metre mesafedeki Lemon Villa Hotel'de küçük bir bahçe bulunmaktadır. Otelin tüm alanlarında ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır.

Sun Side Beach Hotel

Alanya / Antalya /
Tesisimiz Alanya merkez'e, tarihi ve turistik bölgelere sadece 14 km. mesafededir. Denize sıfır konumdadır.

Seaport Hotel

Merkez / Alanya / Antalya /
Otelimiz Alanya'nın meşhur tarihi mekanlarına, iskelesine, ışıltılı gece hayatına ve meşhur restoranlarına sadece birkaç adım mesafededir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Alanya Kalesi Hakkında

Denizden ve karadan zor ulaşılabilirliği ve doğal korunaklı oluşu nedeniyle tarih boyunca kesintisiz yerleşim görmüş olan Alanya Kalesi, Anadolu'yu süsleyen yüzlerce kaleden bugün ayakta kalabilmiş, en iyi korunmuş Ortaçağ kalelerinden birisidir. Kale, 6,5 km'yi bulan surlarının uzunluğu, 140'ı bulan burçları, içindeki 400'e yakın sarnıcı, görkemli, yazıtlı ve bezemeli kapıları ile bir açık hava müzesi görünümündedir. Surlar Kızılkule'den başlayarak planlı bir şekilde Ehmedek, İç Kale, Adam Atacağı, Cilvarda Burnu Üstü, Arap Evliyası Burcu ve Esat Burcu'na inerek Tophane ve Tersane'yi geçip başladığı yer olan Kızılkule'de son bulur.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır